Yeni alınan MSI Optix G241'de ölü piksel

mylifejust

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. İndirimli bir şekilde MSI Optix G241 monitör aldım. Ürün bugün bana ulaştı, ölü piksel testinde bir adet ölü piksele rastladım. Sadece beyaz ve yeşil ekranda gözüken çok küçük bir siyah nokta var. İade değişim talebi vermek konusunda kararsızım ürünü 1490 TL'ye aldım. İleride bu durum sizce daha da kötü hale gelebilir mi? Bir de takılmış piksel diye bir şey duydum .Bendeki durum bu tarz bir şey mi öyleyse nasıl düzeltirim bunun hakkında da bir bilgim yok açıkçası. Siz olsanız ne yapardınız, bana ne önerirsiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dead pixel yazmış ama ölü piksellerin böyle düzelmesi şehir efsanesi. Sıkışmış piksel ise bir nebze işe yarama ihtimali mevcut sadece.

Eğer gerçekten sıkışmış piksel ise bunu birkaç saat açmak ile çözüm bulanlar olabiliyor ama anlattıklarınız hiç de sıkışmış piksel gibi değil.

Belirli renklerde siyah çıkmasın bana %90 ölü piksel gibi geldi.

Büyüyebilir, iade edebiliyor iseniz iade edin.

Arkadaşlar herkese merhaba. İndirimli bir şekilde MSI Optix G241 monitör aldım. Ürün bugün bana ulaştı, ölü piksel testinde bir adet ölü piksele rastladım. Sadece beyaz ve yeşil ekranda gözüken çok küçük bir siyah nokta var. İade değişim talebi vermek konusunda kararsızım ürünü 1490 TL'ye aldım. İleride bu durum sizce daha da kötü hale gelebilir mi? Bir de takılmış piksel diye bir şey duydum. Bendeki durum bu tarz bir şey mi öyleyse nasıl düzeltirim bunun hakkında da bir bilgim yok açıkçası. Siz olsanız ne yapardınız, bana ne önerirsiniz?

Ürün bu mu hocam? MSI Optix G241VC 23.6" 75Hz 1ms (HDMI+Analog) FHD Freesync Fiyatı

Aynısı mı? Burada cok uygunda ona göre alacağım. Karanlık ortamda film izlerken ışık sızması belli oluyor mu mevcut mu ışık sızması?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dead pixel yazmış ama ölü piksellerin böyle düzelmesi şehir efsanesi. Sıkışmış piksel ise bir nebze işe yarama ihtimali mevcut sadece.

Eğer gerçekten sıkışmış piksel ise bunu birkaç saat açmak ile çözüm bulanlar olabiliyor ama anlattıklarınız hiç de sıkışmış piksel gibi değil.

Belirli renklerde siyah çıkmasın bana %90 ölü piksel gibi geldi.

Büyüyebilir, iade edebiliyor iseniz iade edin
Birkaç saat açık tutma olayını deneyeceğim herhangi bir değişiklik olmazsa sanırım iade edeceğim.
Ürün bu mu hocam? MSI Optix G241VC 23.6" 75Hz 1ms (HDMI+Analog) FHD Freesync Fiyatı

Aynısı mı? Burada cok uygunda ona göre alacağım. Karanlık ortamda film izlerken ışık sızması belli oluyor mu mevcut mu ışık sızması?
Hocam bendeki 144 Hz. Işık sızma durumu yok aldığım ekranda, tabi biliyorsunuz her üründe farklı sorunlar çıkabiliyor.

Birkaç saat açık tutma olayını deneyeceğim herhangi bir değişiklik olmazsa sanırım iade edeceğim.
Vakit kısıtlı ise, yani iade alma şansları şimdi başvurursanız daha yüksek ise hiç vakit kaybetmeyin o video ile.

Düzelme ihtimali çok çok düşük, çünkü sıkışmış pikseller benim bildiğim belirli renkler değil daima sırıtır.
Ama vakit bol ise en azından denemedim demezsiniz.

Bende de 1 adet ölü pixel çıktı. Beni rahatsız etmediği için değişim/iade talebinde bulunmadım.
Sizde her renkte mi belli oluyor hocam acaba yoksa bahsettiğim şekilde farklı renklerde mi ?
Vakit kısıtlı ise, yani iade alma şansları şimdi başvurursanız daha yüksek ise hiç vakit kaybetmeyin o video ile.

Düzelme ihtimali çok çok düşük, çünkü sıkışmış pikseller benim bildiğim belirli renkler değil daima sırıtır.
Ama vakit bol ise en azından denemedim demezsiniz.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Bir yandan korkum iade edip farklı bir monitör almak istediğimde tekrar aynı sorunlarla karşılaşmam. Üstelik bu fiyata bu özelliklerde bir monitör bulmak biraz uğraştıracak. Gamepower gibi saçma sapan markalar sıfır ölü piksel garantisi verebilirken diğer büyük markalarda sorun yaşamak insanın canını sıkıyor gerçekten.

Aynı monitörü ben aldım, kargodan bugün geldi ve test ettiğimde sağ üstte 4 tane ölü piksel gördüm. İkisi, diğer ikisine nazaran daha ufak. 1 tane olup köşede olsa tamam diyeceğim de 4 nedir? MSI diye güvendik aldık ama işte... Ama ışık sızması ve ghosting'i yoktu. Ölü piksel olayı bozdu ben iade edeceğim. Bu monitörde kronik sorun olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı