Yeni alınan RAM sonrası ekranda karıncalanma

Daha fazla  
Anakart
Optiplex 7050
İşlemci
İ5 7500
Dell Optiplex 7050 bilgisayarıma Kingston HyperX Fury DDR4 2400MHz 8 GB RAM aldım.
RAM'i tek veya eski RAM'lerimle birlikte takınca açılmıyor, ekran karıncalnıyor ve orada kalıyor.
BIOS güncellemesini yaptım ve şu anda güncel.

Aldığım RAM sıfırdı, bozuk mu yoksa değil mi yardımcı olursanız sevinirim. Harçlıklarımdan biriktirip almıştım ;(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yeni aldığın RAM'i takıp test et. Test ortalama 1-2 saat sürebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam dediğin işlemi yaptım sorun çıkmadı ama hala ekran gelmiyor
IMG_20230130_002619.jpg
IMG_20230130_002731.jpg

Yeni RAM'i tek taktığında açılıyor mu peki? 2 RAM'i takıp BIOS'a gir ve ayarları default yapıp F10 ile kaydet ve çık.

Dediğini yaptım tek başına attığım fotoğraftaki ekrana geliyor yanına kendi ramimdan 4 GB takınca masaüstüne gelebildim ama kısa süre sonra ekran kapandı diğer 4 GB ramıda taktıktan sonra kurtarma moduna geçti

2 RAM takılıyken ekran kartını çıkart. Bilgisayar üzerinde HDMI çıkışı varsa kabloyu ona takıp kontrol et.
Ekran kartı işlemcinin büyük ihtimalle pc yi ben toplamadım maalesef dell in hazır sistemi optiplex 7050 ekran kartı intel hd graphics 630 ve ara sıra otomatik onarıma girmeye çalışıyor pc

Dell Optiplex 7050 bilgisayarıma Kingston HyperX Fury DDR4 2400MHz 8 GB RAM aldım.
RAM'i tek veya eski RAM'lerimle birlikte takınca açılmıyor, ekran karıncalnıyor ve orada kalıyor.
BIOS güncellemesini yaptım ve şu anda güncel.

Aldığım RAM sıfırdı, bozuk mu yoksa değil mi yardımcı olursanız sevinirim. Harçlıklarımdan biriktirip almıştım ;(

Aynı RAM slotuna başka RAM takınca çalışıyorsa yeni aldıpın RAM'in uçlarını kolanyalı mendille temizle eğer aynı slotta farklı RAM'ler de çalışmıyorsa diğer slotta dene, diğer slotta başka RAM çalışıyorsa yeni RAM bozuk olabilir ama RAM'lerin hiçbiri çalışmıyorsa RAM slotlarını boya fırçası gibi yumuşak bir fırça ile temizle gene olmuyorsa anakartta sıkıntı vardır yeni RAM'i başja bir anakartta deneyebilirseniz çok iyi olur.

Kasadaki bileşenleri sökmeden sorunun nereden olduğunu anlamak güç. RAM'lerde sorun çıkmamış. Donanımsal bir sorun olma şansı yüksek.
Psu tarafında bir sorun olmuş olabilir mi yeterince besleyemiyor mu acaba

Aynı RAM slotuna başka RAM takınca çalışıyorsa yeni aldıpın RAM'in uçlarını kolanyalı mendille temizle eğer aynı slotta farklı RAM'ler de çalışmıyorsa diğer slotta dene, diğer slotta başka RAM çalışıyorsa yeni RAM bozuk olabilir ama RAM'lerin hiçbiri çalışmıyorsa RAM slotlarını boya fırçası gibi yumuşak bir fırça ile temizle gene olmuyorsa anakartta sıkıntı vardır yeni RAM'i başja bir anakartta deneyebilirseniz çok iyi olur.
Ramde ve slotlarda sıkıntı yok

Geri
Yukarı