Yeni alınan S23FE'nin şarjı hızlı bitiyor

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Telefonu salı günü Vatan'dan aldım. Çok memnun kaldım iyi hoş ama şarjı tıkır tıkır eksiliyor gibime geldi benim. Telefonu alırken yanında 25W süper hızlı şarj adaptörü de almıştım onunla şarj ediyorum, 1 saatte güzelce doluyor ama hızlı bitiyor. Telefon yeni olduğu için normal midir? Sanırım 3-4 kez falan şarj ettim aldığımdan beri. Telefonda bir sorun olabilir mi iade etmeli miyim? Birkaç buna benzer konuda 1-2 haftada toparlar tarzında şeyler okumuştum ama kendim de konu açmak istedim.

Samsung'lardaki adaptif pil özelliği kullanıma göre uygulamaların arka plan etkinliğini ayarlıyor bende de S23 var ilk aldığımda hızlı gidiyor gibi gelmişti 1 2 hafta şu an Wi-Fi ile 8 saate yakın hücreselle 6 saat üstü ekran açık süresi alıyorum. (Bluetooth ve senkronizasyon açık konum zaman zaman açık)

2 hafta sonra daha iyi olacaktır, optimizasyon dönemde. Ama S23 FE'nin bataryasından da harika performans beklememek gerekiyor. Exynos 2200 daha iyi üretim bandından geçse de az tüketen bir SoC değildir.
Durum normalse okeyim ama telefonun sorunlu olabileceğinden korkuyorum. Kullanmaya devam edeceğim bakalım 2 hafta içerisinde iyileşme olur umarım.

Geri
Yukarı