Yeni alınan SDD Windows kurma

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Arkadaşlar HDD bozuldu. SSD alacağım. Samsung Evo tercih ettim. Ama eski HDD Orijinal işletim sistemi kuruluydu Marka kasamın yanında verilmişti, ben nasıl SSD'ye işletim sistemi kuracağım? Ve eski HDD orijinal işletim sistemi mi yeni SSD aktarmak istiyorum. Nasıl yapacağım?

Zor bir şey değil normal format atacaksın o kullandığın key yerine yeni alabilirsin başka yöntemi yok bozulduysa.

Eski işletim sisteminizin tam olarak aynısını sıfırdan kurun. Birebir aynısı olunca otomatik etkinleştirme olacaktır.

USB'ye Rufus ile Windows ISO'su yazdır. Kurulumda 'lisans anahtarım yok' gibi bir seçenek olacak, bas ona kurulumdan sonra sistem kendi kendine aktifleşir. HDD takılıyken hangi sistemi kullanıyordun o önemli. Home ise Home, Pro ise Pro kurman lazım.

Klonlama ile hiç uğraşma. Normal formatını at geç. Öncekinde Windows'un hangi edisyonu kuruluysa onu kur. Zaten orjinalse internet bağlantısı ile otomatik olarak etkinleşir, anahtarın BIOS 'a gömülüyse eğer.

Arkadaşlar key'i almıştım biliyorum not defterine yazdım. Yeni SSD key yerine yazsam olur mu?
B
117084 dedi:
USB'ye Rufus ile Windows ISO'su yazdır. Kurulumda 'lisans anahtarım yok' gibi bir seçenek olacak, bas ona kurulumdan sonra sistem kendi kendine aktifleşir. HDD takılıyken hangi sistemi kullanıyordun o önemli. Home ise Home, Pro ise Pro kurman lazım.
Bilgisayar açılmıyor.
Zaten orjinalse internet bağlantısı ile otomatik olarak etkinleşir, anahtarın BIOS 'a gömülüyse eğer.
Öyle bir şey var mı? İnternet ile oluyor mu?

Format attıktan sonra internet bağlantısını açıp etkinleştirme kısmını kontrol edin. Otomatik etkinleştirme olmazsa anahtarınızı girersiniz. Ama anahtarı bir siteden satın mı aldınız yoksa Windows'un orjinal anahtarı mı? Eğer orjinal anahtarsa zaten BIOS'a gömülüdür ve etkinleştirme istemez. Tam tersi ise manuel etkinleştirme yapın.

Format attıktan sonra internet bağlantısını açıp etkinleştirme kısmını kontrol edin. Otomatik etkinleştirme olmazsa anahtarınızı girersiniz. Ama anahtarı bir siteden satın mı aldınız yoksa Windows'un orjinal anahtarı mı? Eğer orjinal anahtarsa zaten BIOS'a gömülüdür ve etkinleştirme istemez. Tam tersi ise manuel etkinleştirme yapın.
Hani benim bilgisayar markaydı kendiliğinden geldi Windows yüklü olarak kasanın üstünde Windows 8.1 ibaresi falan var. Başkan bu arada format atmayacağım, kurulum yapıcağım.
Key var mı, yoksa anladığım kadarıyla OEM Key kullanıyorsun, onda sıkıntı yok SSD kur.
Eski HDD'de sisteme girmiştim ordan gördüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı