Yeni alınan sistemde ne eksik?

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı Vatan'dan indirimde almıştım baya araştırdım lakin bilgisayarımda sanki eksik bir şeyler var gibi sistem özelliklerini şöyle;
İşlemci:Captcha Verification
Anakart:Asus B350 Ana Kartım var İnternet'te bulamadım ama isterseniz fotoğraf atarım.
RAM:GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı:Asus Expedıtıon Gtx 1050 Ti 4gb Oc 128bit Gddr5 Ex-gtx1050tı-4g - n11.com
HDD:WD Blue SATA 1 TB 7200 RPM 3.5
Monitör:AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+MM Full HD Gaming monitör - Vatan Bilgisayar
Kasa-Güç Kaynağı:COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA - Vatan Bilgisayar

Sistemim bir eksiği mi var? Bu ekran kartı neden diğer GTX 1050 Ti'lere göre değişik uyuşmayan parçalar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neye dayanarak bir eksik olduğunu düşünüyorsunuz?
Sistemde iyileştirilebilir yada alınırken daha iyi tercihler yapılabilir bir çok donanım var evet ama sistemde ki en büyük eksik Vatan dan alınmış olması. Yanlış yönlendirmeler yada sizin yaptığınız yanlış tercihlere, doğru, samimi ve art niyetsiz tavsiyelerle düzeltmeler yapılmamış olması.

İhtiyacın olursa dvd rom.😁
Anakartında wifi yok ise ve ethernet kullanmazsan wifi adaptör.
Yazmamışsın ama SSD varsayılan olarak kesin almışsındır diye umuyorum.

Mutlaka bir SSD alınmalı ve RAM'ler 3000MHz hızında çalışan modeller ile değiştirilmeli. Ekran kartı iade edilip yerine RX 570 alınabilir.

Ayrıca, aldığınız kasada mühendislik hatası var. Önde hava alacak yer olmadığı için hava sirkülasyonu vasat.

Bilgisayarımı Vatan'dan indirimde almıştım baya araştırdım lakin bilgisayarımda sanki eksik bir şeyler var gibi sistem özelliklerini şöyle;
İşlemci:Captcha Verification
Anakart:Asus B350 Ana Kartım var İnternet'te bulamadım ama isterseniz fotoğraf atarım.
RAM:GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı:Asus Expedıtıon Gtx 1050 Ti 4gb Oc 128bit Gddr5 Ex-gtx1050tı-4g - n11.com
HDD:WD Blue SATA 1 TB 7200 RPM 3.5
Monitör:AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+MM Full HD Gaming monitör - Vatan Bilgisayar
Kasa-Güç Kaynağı:COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA - Vatan Bilgisayar

Sistemim bir eksiği mi var? Bu ekran kartı neden diğer GTX 1050 Ti'lere göre değişik uyuşmayan parçalar var mı?
Ekran kartı RX570 öneriyorum. Monitörün FreeSync. Kasanın yan penceresi temperli değil. Kolay çizilebilir bir yapıda. Lite 5 modelinin RGB olan modelini almanı, güç kaynağını ayrı satın almanı tavsiye ederim.

Yorumlarınız için teşekkürler.Ekran Kartı için gerekli bütçem yok ama ilerde aynı Ram'dan bir tane daha ve SSD alacağım.Vatan'dan almamın sebebi o gün güzel indirim yapmışlardı o sebeple aldık.
Son sorum olarak Ekran Kartımı iade etme gibi bir şansım var mı?
Garanti hala devam ediyor 1 sene oldu daha üste para verilerek RX570 veya başka uygun ekran kartlarını alabilir miyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı