Çözüldü Yeni alınan SSD ve HDD aynı anda kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cxloudy

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMİNG GTX 1650 GDDR6/AMD RYZEN 5 5500/KİNGSTON 512GB SSD/ANTEC 650W/16GB RAM
Meslek
Gayrimenkul Danışmanı
Dostlar merhaba, eski kasama yeni 2.5 inch SSD aldım. kasadaki SATA ve güç kablosu tek bir HDD'ye bağlı, ben SSD'yi kasaya nasıl takabilirim? Anakartın içinden 2.bir SATA kablosu çıktı ama sadece SATA kablosu yanına takılan güç kablosundan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba, eski kasama yeni 2.5 inch SSD aldım. Kasadaki SATA ve güç kablosu tek bir HDD'ye bağlı, ben SSD'yi kasaya nasıl takabilirim? Anakartın içinden 2.bir SATA kablosu çıktı ama sadece SATA kablosu yanına takılan güç kablosundan yok.

Yanlış bilmiyorsam DVD veya CD yeri varsa onu değiştirt tamircide oraya SSD takabilirsin yani ben böyle biliyorum ama daha iyisini bilen vardır

Eğer boşta Molex kablosu varsa Molex-SATA dönüştürücü alıp çalıştırabilirsin.

SATA güç kablosu PSU'dan gelir, PSU'dan gelen kabloları kontrol et.
Evet 2 farklı SATA güç kablosu var ikiside tek bir yere bağlı PSU'ya. Birisinde HDD diğerinde CD yeri var. CD yi çıkartıp oraya SSD takmak istiyorum böyle bişey mümkün mü?

Teşekkürler. Ayriyetten Windows kurmama gerek var mı? Yada hız etkilenir mi ikisi bir arada çalışınca?
İşletim sistemini SSD’ye kurman daha avantajlı olur. Harddisk ve eğer Windows 10 kuracaksan adamı kanser ediyor

Windows'u SSD'ye kuracaksın tabii ki. HDD'de kalırsa kağnı gibi yavaş çalışmaya devam eder. Disk klonlama ile yapabilirsin de temizinden format atıp SSD'ye kurulum yap, en iyisi bu olur.
Çok sağ olun. SSD'ye kurdum diyelim, HDD ile aynı anda çalıştığı için sıkıntı çıkarır yada hız etkilenir mi?

Geri
Yukarı