Yeni alınan ürün kullanılmış olabilir mi?

manson17

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Palit 3090 Gamerock - İşlemci:Ryzen 7 5800x - Ram: G.Skıll 16GB 3600 Mhz CL16 - Anakart: MSI B550 Gaming Plus - Monitör: MSI Optix MAG272CQR 27" 165Hz 1ms WQHD - Klavye: Steelseries Apex 3 - Mouse: Steelseries Prime - Kulaklık: Steelseries Arctis 5
Meslek
Zabıt Katibi
amd1.jpg

amd2.jpg

Arkadaşlar işlemci aldım ve az önce elime ulaştı. Kutuyu henüz açmadım. Kutuda yırtık ve yan tarafta gözüken işlemcide lekeler var. Bu ürünün kullanıldığını mı gösterir? Termal macun izi olabilir mi? Herhangi bir şeffaf poşet yoktu üzerinde, direkt kutu olarak geldi.

Kutunun üzerindeki kapalı barkod kesik miydi? O açıksa düşünmeden iade et. Ben senin yerinde olsam her türlü iade gerçekleştirirdim de yine de sen bilirsin.

Olabilir, aldığım Arctis 3 kullanılmış gelmişti. Padlerin üzerinde saç kılı vardı. Şerefi olmayan satıcılar böyle şeyler yapabiliyor.

İşlemci şeffaf plastiğin içerisinde değil miydi?
kutu içeriğini açmadım sadece dıştan gördüğüm kadarıyla leke var. Kutu herhangi bir jelatine sarılı değildi. Kargo poşetinden çıkarttığım gibi bu haldeydi.
Kutunun üzerindeki kapalı barkod kesik miydi? O açıksa düşünmeden iade et. Ben senin yerinde olsam her türlü iade gerçekleştirirdim de yine de sen bilirsin.
Barkod kesik değil fakat herhangi bir jelatin yoktu, direkt bu halde geldi.

Türkiye'de yaygın bir durum hele ki kolay satıcı kabul eden (Türkiye'de Hepsiburada dışında hepsi kolay satıcı kabul ediyor) e-ticaret sitelerinde tehlike daha büyük. Daha önce kullanılmış short-circuit / kısa devre'li ram gönderdikleri oldu bana.

kutu içeriğini açmadım sadece dıştan gördüğüm kadarıyla leke var. Kutu herhangi bir jelatine sarılı değildi. Kargo poşetinden çıkarttığım gibi bu haldeydi.

Barkod kesik değil fakat herhangi bir jelatin yoktu, direkt bu halde geldi.
İade et gitsin elinde kutuyu açmadan önce parçalanmış geldiğine dair resimler var sanırım. Yokuş yaparlarsa her türlü haklısın.

Barkod'un da bir numarası yok artık. Kulaklık aldım barkod, güvenlik bandı her şey normaldi, kullanılmış iade ürünü göndermişler. Silikon uçların geldiği paket özenle açılmış tekrar geri kapatılmış ve şarj kutusunda kullanım izleri vardı. 30 gün iade garantisi veren firmaları hepimiz seviyoruz fakat bu iadelerin imha edildiği veya üreticiye iade edildiğine inanmıyoruz umarım :D

Geri
Yukarı