Yeni alınmış SSD'ye Windows kurulumu

42meb42

Hectopat
Daha fazla  
Adata SU650 120 GB aldım bugün bilgisayarın içine taktım bi sıkıntı yok. Bilgisayar diski gördü tanıdı fakat Windows'u bi türlü aktaramadım hata mesajı falan aldım. Ben de 0'dan SSD'ye temiz bir Windows kurayım dedim fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu arada SSD'de dosya da bırakmış olabilirim Windows'u aktarmaya çalışırken. Bana detaylı olarak yapmam gereken adımları atabilecek var mı? Aldığım hatada Macrium Reflect'te Clone'lamaya başladıktan bi süre sonra disk okunmaz durumda diye hata veriyordu. Bununla ilgili ne yapabilirim? Bu arada Windows'um orijinal Windows 10.

Ek Açıklama 2019-03-15 021925.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce şu işlemi yapıp normal hale getir SSD yi. Yani bootable durumdan kurtar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Devamını buradan adım adım takip ederek yapacaksın; Win 10 UEFI Kurulum Rehberi

Önce şu işlemi yapıp normal hale getir SSD yi. Yani bootable durumdan kurtar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Devamını buradan adım adım takip ederek yapacaksın; Win 10 UEFI Kurulum Rehberi
çok teşekkürler deneyeceğim :)

Yalnız yukarıda SSD yazmışım USB bellek olacaktı o dikkatsiz yazmışım. O videodaki işlemi Win10 atacağın USB flash belleğe yapacaksın dostum ona dikkat et yanlış yazmışım oluyor bazen öyle.

Yalnız yukarıda SSD yazmışım USB bellek olacaktı o dikkatsiz yazmışım. O videodaki işlemi Win10 atacağın USB flash belleğe yapacaksın dostum ona dikkat et yanlış yazmışım oluyor bazen öyle.
O dediğinizi yaptım bile SSD'ye ve işe de yaradı ilginç kısmı :D Sonunda taşıyabildim, şu an SSD'de çalışıyor, hız değerleride normal, bu silme işlemi yapan programla cloneladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı