Yeni ana Windows sürümü çıkar mı?

Hocam ben artık sürekli aynı soruları cevaplamaktan bıktım açıkçası. :) Windows 10'un kullandığı çekirdek NT artık ömrünü doldurmak üzere. Teknolojinin çok gerisinde kaldı. Dosya sistemleri gelişti ama NTFS yıllardır hep aynı olduğu yerde kaldı. NTFS bir kere verimsiz bir dosya sistemi artık. Ve NTFS'i komple yok etmek için yeni bir Windows sürümü de şart. Microsoft illaki yeni teknolojilere ayak uydurmak adına çekirdek ve dosya sisteminde büyük değişiklikler yapacağı yeni bir Windows sürümü çıkaracaktır. 50 yıl boyunca Windows 10'u geliştirecek hali yok ya bu adamların. :)
Hocam Microsoft geleceğin açık kaynak olduğunu biliyor. Bir ara Linux çekirdeği kullanan Windows haberleri çıkmıştı, öyle bir şey görebiliriz.

Hocam ben artık sürekli aynı soruları cevaplamaktan bıktım açıkçası. :) Windows 10'un kullandığı çekirdek nt artık ömrünü doldurmak üzere. Teknolojinin çok gerisinde kaldı. Dosya sistemleri gelişti ama NTFS yıllardır hep aynı olduğu yerde kaldı. NTFS bir kere verimsiz bir dosya sistemi artık. Ve NTFS'i komple yok etmek için yeni bir Windows sürümü de şart. Microsoft illaki yeni teknolojilere ayak uydurmak adına çekirdek ve dosya sisteminde büyük değişiklikler yapacağı yeni bir Windows sürümü çıkaracaktır. 50 yıl boyunca Windows 10'u geliştirecek hali yok ya bu adamların. :) NTFS'den kurtulmak gerekiyor artık. HDD ve SSD'ler için çok verimsiz bir dosya sistemi.

Hocam yeni bir güncelleme ile NT çekirdeğini değiştiremezler mi?

Hocam yeni bir güncelleme ile NT çekirdeğini değiştiremezler mi?
Değiştiremezler. O kadar kolay değil çekirdeği değiştirmek. Çekirdeği değiştirmek yeni bir işletim sistemi yapmak demektir. Baştan tüm sistemi oturup yazmak demek yani. Microsoft'ta bunu bir süre daha yapmayacak ciddi bir tehdit oluşmadıkça. :)

NT çekirdeği XP'den beri kullanılıyor. Her şey ona kurulu. Kolay bir iş değil yeni çekirdek. En az 3 sene lazım.
3 sene bile çok az. NT'nin oturması 7 sene sürdü tam. MS-DOS'tan NT'ye geçiş süreci 1993'te başlayıp 2001'de bitmiş bir süreç. :) Yeni bir çekirdek için de en az bu kadar bir süre lazım. DirectX'i falan yeni bir çekirdeğe geçirmek çok zorlu bir iş olur misal. :)

Geri
Yukarı