Yeni anakart aldıktan sonra ekrana görüntü gelmiyor

Ercan Eröl

Hectopat
Anakart
MSİ B550 Pro Vdh
İşlemci
AMD R5 3600
Dün yeni anakart aldım MSI B550M Pro VDH. Elimdeki işlemci ise R5 3600. tüm bağlantıları eksiksiz bir şekilde yaptım ama ne yaparsam yapayım ekrana görüntü gelmiyor. Anakarttaki CPU ışığı yanıyor sürekli. Ekran kartı, RAM, işlemci hepsini söküp taktım yine de görüntü alamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Çok anlamıyorum ama işlemci soketi ve anakartın soketinin aynı olduğuna emin misiniz?

İşlemciyi yanlış takma olasılığın nedir acaba?
Pinleri kontrol eder misin?
Anakarta taktığın güç ve fan kablolarınıda takamamış olabilirsin.

Aynı hocam.
Doğru taktım hocam kitapçıktaki gibi yaptım videolara bakarak. Tüm kablolara işlemini kitapçığa göre yaptım. Pinlere baktım hepsi düzgün
CPU güç kablosunu ve işlemciyi kontrol et.
Onu da kontrol ettim hocam çıkartıp tekrar taktım değişen olmadı

Dün yeni anakart aldım MSI B550M Pro VDH. Elimdeki işlemci ise R5 3600. tüm bağlantıları eksiksiz bir şekilde yaptım ama ne yaparsam yapayım ekrana görüntü gelmiyor. Anakarttaki CPU ışığı yanıyor sürekli. Ekran kartı, RAM, işlemci hepsini söküp taktım yine de görüntü alamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Anakartınızda flashback var videodan destek alarak BIOS'unuzu güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'leri 4 sokete de teker teker takıp dene hocam.

CPU ışığı yanıyormuş hocam RAM ile alakası olduğunu sanmıyorum.
Arkadaşımda benzer sorun yaşamıştık yeni anakart sonrası görüntü gelmemişti.
BIOS güncellemesi gerekiyordu ona. Garantiye göndermiştik güncelleme yapmışlardı.
Ama sizde CPU ışığı yanıyormuş anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı