Yeni ekran kartı aldıktan sonra görüntü gelmiyor

aliefe45

Femtopat
Yeni ekran kartı aldım bilgisayarın her şeyi çalışıyor bütün fanlar ışıklar çalışıyor. Hatta oturum açma sesi bile geldi ama ekran yok nasıl halledebilirim?

Ekran kartının güç bağlantılarını ve yerine tam oturup oturmadığını kontrol eder misiniz? Ayrıca eğer ana kartınızda Flash BIOS özelliği varsa bir BIOS update etmeniz de sorunu çözebilir. Önceden işlemcinizin ekran kartını kullanıyorsanız artık monitör kablonuzu ekran kartına direkt bağlamanız gerekmektedir.

Yeni ekran kartı aldım bilgisayarın her şeyi çalışıyor bütün fanlar ışıklar çalışıyor. Hatta oturum açma sesi bile geldi ama ekran yok nasıl halledebilirim?

Kabloyu anakarta taktıysan ekran gelmez ekran kartına takmayı dene.

Kabloyu ekran kartına taktığına emin misin?
BIOS açılış ekranı falan görüyor musunuz hocam yoksa sadece Windows açılırken mi siyah ekranda kalıyor.
Bilgisayar siyah ekran full hiç görüntü yok ama pc çalışıyor. (arada monitörün sinyal yok yazısı gözüküyor)

Monitörün bağlantı tipini kullandığınız kabloya göre (HDMI veya Displayport) ayarlamayı deneyin.
monitör vga ama ekran kartı hdmi o yüzden dönüştürücü kullanıyorum

Bilgisayar siyah ekran full hiç görüntü yok ama pc çalışıyor. (arada monitörün sinyal yok yazısı gözüküyor)

monitör vga ama ekran kartı hdmi o yüzden dönüştürücü kullanıyorum
Önceki ekran kartını yeniden takıp deneyin, görüntü geliyorsa ekran kartında sıkıntı olabilir. Aynı olmasa da buna yakın bir sıkıntım vardı, ürünü değiştirince çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı