Yeni anakart işlemci montajı sonrasında anakart yandı

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var acil. Geçenlerde sistem yükseltmek maksadıyla Ryzen 5 2600, A320M anakart ve 8 GB RAM aldım, bu parçaların montajını yaptıktan sonra Power tuşuna bastım ve bir baktım anakart çatır çatır yanıyor dumanlar falan. Hemen PSU düğmeden kapattım ama anakartin resimde gösterdiğim kısmında yanık oluştu. Sonra bunu garantiye gönderdim ama onu beklemeden ondan biraz daha iyi olan Gigabyte B450M GAMING anakart aldım. Bu sefer bilgisayarcı bir abi var ona verdim belki ben yapamadım diğerekten, neyse montajı yaptı arka PSU kablosunu taktığı gibi sigortaları attı, tekrar açtı sonra tekrar denedi yine atınca ben aldım kasayı eve geldim ve yine kasayı calistirdigimda yine benzer yerden dumanlar çıkmaya başladı. Bu anakartın öyle yanmasına izin vermeden kapattım ama belki bu da çöp olmuştur.
Şimdi bu bilgisayarın neden böyle başıma bela olduğunu söyleyebilecek biri var mı? PSU diyeceğim ama sistem yukseltene kadar böyle bir şey yoktu.
Dostum o psu ile sistemin yanmadığına dua etmelisin. +12V da 20A nedir. Çok güçsüz. Cooler master G750M psu kullanıyorum. 750W +12V da 62A veriyor.

Büyük ihtimalle sorun yine Anakart. Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü başka bir ekran kartı ile de denedim HDMI kablosunu ekran kartı üzerinden taktığım zaman sistem bir anda güç kesiyor.

Keşke sadece kaldırmasaydı... Bu direk anakartı yaktı. :)) High Power 600W 80+ aldım, bu sefer de görüntü yok. Herhalde 2. anakart da çöp oldu.

Valla bizim bir abi var bilgisayar tamiri falan yapıyor ona götürdüm, adam arka PSU kablosunu taktığı gibi dükkanın sigortaları attı, adam da şaşırdı anlayamadı.
Artık bunun sebebi elektrik kaçağı mı nedir bilmiyorum.

Geri
Yukarı