Yeni arkadaş çevresi

Makaleler
1
Selam, ortaokuldan tanıdığım birkaç arkadaşım var ve bunlar ile bir yere gidilmiyor. 4 kişi samimi bir arkadaş ortamımız oldu fakat artık rahatsızlık duymaya başladım. Arkadaşlarımla bir yere gidilmiyor bekletiyorlar, kızlarla konuşmaya utanıyorlar bazen. Her şeyi(telefondan yaziyorum) dalgaya alıyorlar. Artık gerçekten sıkılmaya başladım yani bir anda da engel atamam ama mesafe koymak istiyorum biraz. Sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Ben de aynı senin durumundayım. Şimdi düşünüyorum ayrılsam yüzlerine bakamayacağım, ayrıca arkamdan da konuşacaklar. Bir bahane bulmak gerekiyor. Ya da biraz yalnız takılmak istiyorum de helallik iste. Zaten seni seviyorlarsa kararına saygı duyarlar.

Mutlu olduğun kişilerle takıl. Rahatsızlık duyuyorsan onlar senin için doğru kişiler değil demektir.

Ben de zamanında böyle ortamlarda bulundum, arkadaşlarımdan böyle ortamlarda bulunanları da uzun zaman gözlemledim. Sonu çok kötü bitiyor, yol yakınken vazgeç, yeni ve sana uygun bir çevre bul. Her geçen gün lehine davranmış olursun.

Geri
Yukarı