Çözüldü Yeni ASUS Prime A620M-K sistemde BIOS güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Julimezar

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni aldım kuruluma BIOS güncelleyerek başlayayım dedim. Elimde flash yokken flash belleksiz güncelleme yöntemiyle denedim aynı sorun oldu. Bugün gidip bellek aldım bu yöntemle de aynı sorunu yaşıyorum.

Anakart modeli ASUS Prime A620M-K güncel sürümü indirip flasha yazıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp güncelleme kısmına gidiyorum emin misiniz sorularına evet diyorum yüklenme barı açılıyor hiç ilerlemeden bilgisayar elektriği kesilmiş gibi kapanıyor. Hemen açılıyor kasa çalışmaya başlıyor mouse ışığı geliyor monitörün açılıyor ancak bilgisayar açılmıyor, anakart kısmı filan gelmiyor öyle boşta kalıyor. Yeniden başlattığımda açılıyor ancak BIOS güncellenmemiş oluyor ne yapmalıyım acaba?

Çözüm
Farklı bir sürüm bios kurmayı denediniz mi?
Son üç sürümde de bunu yaşadım fazlasını denemedim.

Devam ettim ilk sürümü (şu an üstündeki de o) kurmaya çalıştığımda da aynı sorun oluyor.

Edit: Son çare bios pilini söküp resetledim. Bir kez daha denedim yine kapandı ancak bu sefer geri açıldı ve yüklemeyi yaptı, güncelleyebildim.
Farklı bir sürüm bios kurmayı denediniz mi?
Son üç sürümde de bunu yaşadım fazlasını denemedim.

Devam ettim ilk sürümü (şu an üstündeki de o) kurmaya çalıştığımda da aynı sorun oluyor.

Edit: Son çare bios pilini söküp resetledim. Bir kez daha denedim yine kapandı ancak bu sefer geri açıldı ve yüklemeyi yaptı, güncelleyebildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı