Yeni başlayan için 250cc motor önerisi

Çok güzel konuşmuşsun reis çok doğru. Kanı kaynayanlar binip kaza yapıyor çok doğru ama kendim için konuşuyorum bende o göt yok açık açık diyeyim ama bindikçe açılacağım için 250cc ile e tabii otobanda basıcaz yani. Önerdiğin motorları inceleyeceğim spor görünümlüler çok hoşuma gidiyor onlarada bakacağım zaten pek bir seçenek yok o bütçe seviyesinde. Tekrardan görüşün için teşekkür ederim.
Dc: OrganikPatates#0179 Yada insta altug_karatekinden yazabilirsin sorun olmaz
Dostum R25 almak saçmalık olur CBR 250RR olabilir belki fakat R25 parça fiyatı konusunda seni yorar, 2016 model 37k km 38000 istiyorlar. Ekipmanı ne ile alıcaksın? En ufak kazada cebinde para bulunmazsa yaz sezonunda motorun garajda yatar. Mantıklı düşünerek seçim yap R25 almanı önermem.
250 cc bile önermeyen tayfa var ya. Yuh..
Arkadaşlar, hobi olarak motosiklet binmek isteyen adama scooter önerilmez, 2 ay sonra kanı kaynamaya başlar yine motosiklet değiştirmek ister, boşuna masraf yaptırmayın.
Genel de scooter önerileri kanı dikine akan, kendini tutamayacak arkadaşlar için yapılır.

Kendimden örnek vereyim, 30 yaşıma bastım neredeyse. 10 seneden fazladır da trafik tecrübem vardı. Ee sonuç diyeceksiniz. Gittim ilk motor olarak CBR 500R aldım. Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Ya bu ne ? Çok hızlı uçuyo kaçıyor dedirtmedi hiç bir zaman -ki 42 nm tork var motorda kesinlikle yavaş değil.

Bu da klasikleşti ha? Sanki adam 1000 cc super sport alıyor. Altı üstü R25 be. 0-100 'ü 7 saniye olan, motosiklet kullanmaya yeni başlamış insanlar için üretilmiş bir motosiklet. Zerre motosikletten anlamayan adamlar burada gelip yorum yapmasın.

@Altuğ karatekin kardeşim burada helva muhabbeti yapan adamları kesinlikle muhatap almamanı öneriyorum. 250 cc motosiklet alma tehlikeli diyen adamdan da uzak dur. Ölecek olan adam 50 cc Cappuuccino'nun üzerinde 20 km ile giderken de ölür.

Şunu önerebilirim, 125 cc motosikletlerde sakın vakit harcama,RS200, 250SR, NK250-NK400, CB250R, R25,CBR250R, Ninja 250SL, MT-25, hatta ve hatta bütçeni artırırsan CBR 500R bile alabilirsin. Burada sana kefen linki atan adamların senin hayatını zerre önemsediği yok. Yorum yapmak için yorum yapıyorlar. Senin hayatını en başta düşünse zaten motosiklet alma der. R25'e alma diyor RS200'e onay veriyor. Zihniyete bak... Farkları da biri 160 küsür yapıyor diğeri 180 küsür. Vay be, o 20 km hız farkıyla hayatta kalacaksın bak.

@Altuğ karatekin Daha spesifik soruların var ise iletişim adresi bırakırsan ulaşırım ben sana..
Okurken baya mantıklı geldi ta ki CBR 500R diyene kadar... Hiç binmeyen birine R25 bile ağır kaçarken sen gelmiş 500R diyorsun. Emin ol kefen linki atsan daha yararlı olurdu.

Son düzenleme:

CBR her zaman favorim olmuştur.
Güzel motorlarda masrafı çok.
1618483883978.png

250 cc bile önermeyen tayfa var ya. Yuh..
Arkadaşlar, hobi olarak motosiklet binmek isteyen adama scooter önerilmez, 2 ay sonra kanı kaynamaya başlar yine motosiklet değiştirmek ister, boşuna masraf yaptırmayın.
Genel de scooter önerileri kanı dikine akan, kendini tutamayacak arkadaşlar için yapılır.

Kendimden örnek vereyim, 30 yaşıma bastım neredeyse. 10 seneden fazladır da trafik tecrübem vardı. Ee sonuç diyeceksiniz. Gittim ilk motor olarak CBR 500R aldım. Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Ya bu ne ? Çok hızlı uçuyo kaçıyor dedirtmedi hiç bir zaman -ki 42 nm tork var motorda kesinlikle yavaş değil.

Bu da klasikleşti ha? Sanki adam 1000 cc super sport alıyor. Altı üstü R25 be. 0-100 'ü 7 saniye olan, motosiklet kullanmaya yeni başlamış insanlar için üretilmiş bir motosiklet. Zerre motosikletten anlamayan adamlar burada gelip yorum yapmasın.

@Altuğ karatekin kardeşim burada helva muhabbeti yapan adamları kesinlikle muhatap almamanı öneriyorum. 250 cc motosiklet alma tehlikeli diyen adamdan da uzak dur. Ölecek olan adam 50 cc Cappuuccino'nun üzerinde 20 km ile giderken de ölür.

Şunu önerebilirim, 125 cc motosikletlerde sakın vakit harcama,RS200, 250SR, NK250-NK400, CB250R, R25,CBR250R, Ninja 250SL, MT-25, hatta ve hatta bütçeni artırırsan CBR 500R bile alabilirsin. Burada sana kefen linki atan adamların senin hayatını zerre önemsediği yok. Yorum yapmak için yorum yapıyorlar. Senin hayatını en başta düşünse zaten motosiklet alma der. R25'e alma diyor RS200'e onay veriyor. Zihniyete bak... Farkları da biri 160 küsür yapıyor diğeri 180 küsür. Vay be, o 20 km hız farkıyla hayatta kalacaksın bak.

@Altuğ karatekin Daha spesifik soruların var ise iletişim adresi bırakırsan ulaşırım ben sana..
Trafik tecrübesi olmayan kişiyle kendinizi bir tutuyorsunuz. Evet sizi dinlesin alsın CBR500R. Yıllarca motosiklet kullanmış, bu iş için canını adamış insanları(Kendimden bahsetmiyorum, en basitinden Barkın Bayoğlu) dinlemesin sizi dinlesin. Fikrinizi belirtebilirsiniz bu normal. Ama "Ya onlara ne bakıyorsun, onlar bir şeyden anlamıyor, sen beni dinle." gibi konuşursanız motosiklet tecrübeniz nedir diye sorarlar.

Bütçesine göre RS200 alırsa ABS'li motor almış olacak. Süren kişiyi kısıtlayan bir motor. 150 dahi zorla yapıyor.

R25 olarak o fiyatlara ABS'li düşük kmli motor kaldı mı? Kalmadı.

Bir motosikleri önerirken sadece gücüne bakarak, top speedine bakarak önermiyorum. Parça fiyatları, 120km üstündeki hızlanması, ağırlığı gibi etkenler de var. Stock bir pulsar 155 yapıyor 160 değil. Stock bir R25 ise 195 yapıyor 180 değil. Yani aradaki fark 20 km değil 40 km.

Evet sizi dinlesin alsın Cbr500r. Nasıl olsa biz arkadaşın hayatını önemsemiyoruz. Siz önemsiyorsunuz.
200ns ile rs arasındaki fark nedir? Biri naked sanırım. Bir de çok trafik olan bir şehir değil Yalova ama sık sık istanbula gittiğim için ikisini de düşünmem lazım trafik ve kullanış açısından. Pulsar 200rs, 250nk ya da 200ns düşünüyorum şu anda dediklerinizden yola çıkarak aklıam bunlar yattı. R25'te ne gibi sıkıntılar çıkabilir peki?
Sadece dış görünüş farkı var. Motor aynı motor. Uzun yolda ns 200 çok rüzgar alabilir ama öne tur camı takarak sorunu çözebilirsin. Hem ns 200e topcase takarak eşyalarını taşıyabilirsin. Rs200de topcase çok sırıtıyor. Takılır mı takılır orası ayrı.

Benim dediğim gibi sana önerim NS200. Aslında Bajaj'ın yeni Dominar 250sini de önerebilirdim ama motor çok ağır. Şehiriçi trafiğinde sıkıntı çıkarabilir.

R25 çok zorlanan bir makina. Sürekli zorlandıysa, teker yapıldıysa sorun çıkartabilir. Eğer fazla zorlandıysa 30bin-40bin kmden sonra subaplarında sıkıntı çıkabiliyor. Eğet fazla teker yapıldıysa zincir-dişli gibi sorunları olabilir. Biraz hızlı motor istiyorum, kendimi sınırlayabilirim dersen aynı motor bloğuna sahip MT 25'e bakabilirsin. Hem daha uygun fiyatlı hem de daha temiz motorlar bulabilirsin.

Son düzenleme:
Trafik tecrübesi olmayan kişiyle kendinizi bir tutuyorsunuz. Evet sizi dinlesin alsın CBR500R. Yıllarca motosiklet kullanmış, bu iş için canını adamış insanları(Kendimden bahsetmiyorum, en basitinden Barkın Bayoğlu) dinlemesin sizi dinlesin.
Beni dinlesin demiyorumki. Zaten belirttim "Genel de scooter önerileri kanı dikine akan, kendini tutamayacak arkadaşlar için yapılır." Yani şunu demek istiyorum kendine hakim olamıyorsan git skuter al, bana uyma. Ben orada onu kastettim. Eğer kendini bilen, olgun bir insansan 500R bile alınır.
Ben 500R'ı almadan önce rahat 100 tane yabancı forum konusu okudum. Video incelemelerini izledim. Zamanında rahat 1 sene boyunca araştırdım bu motosikleti ve sonunda almıştım. Ben onların yansımasıyım. Türkiye hariç dünyanın hiç bir yerinde 500R'ı geçiş motoru olarak sattıramazsınız. Her yerde bu motosiklet başlangıç içindir. Ki bence Türkiye için de öyle. Çift silindir 47 hp motor yani. Lineer bir ivmelenmesi var, kafana geçmiyor. Ki bence bütün 250lilik motorlar öyle. Hiç bir ürkütücü yanları yok.
Bir motosikleri önerirken sadece gücüne bakarak, top speedine bakarak önermiyorum. Parça fiyatları, 120km üstündeki hızlanması, ağırlığı gibi etkenler de var. Stock bir pulsar 155 yapıyor 160 değil. Stock bir R25 ise 195 yapıyor 180 değil. Yani aradaki fark 20 km değil 40 km.

Hadi Pulsar 160 yazmışım 155 olsun ona eyvallahta, yokuş aşağı dakikalar sonra 190 üstüne çıkan bir motosikletin top speed'ine 195 yazmayın gözünüzü seveyim. Bu motorun taş çatlasa son hızı normal şartlarda 175-185 arasıdır. Yani ona bakarsanız beni 15 km yükseklikten aşağı bırakın 10-15 saniye sonra ses hızına çıkarım.
Evet sizi dinlesin alsın Cbr500r. Nasıl olsa biz arkadaşın hayatını önemsemiyoruz. Siz önemsiyorsunuz.
Ya kardeşim, lafım şu R25 alma RS200 al diyenlere, aralarında atla deve kadar fark yok yani, 80 KM/h'den sonra bütün motosikletler tehlikeli oluyor, yani ivmelenme olarakta biri Doblo biri Huracan değilki. Çok komik yani.

Beni dinlesin demiyorumki. Zaten belirttim "Genel de scooter önerileri kanı dikine akan, kendini tutamayacak arkadaşlar için yapılır." Yani şunu demek istiyorum kendine hakim olamıyorsan git skuter al, bana uyma. Ben orada onu kastettim. Eğer kendini bilen, olgun bir insansan 500R bile alınır.
Ben 500R'ı almadan önce rahat 100 tane yabancı forum konusu okudum. Video incelemelerini izledim. Zamanında rahat 1 sene boyunca araştırdım bu motosikleti ve sonunda almıştım. Ben onların yansımasıyım. Türkiye hariç dünyanın hiç bir yerinde 500R'ı geçiş motoru olarak sattıramazsınız. Her yerde bu motosiklet başlangıç içindir. Ki bence Türkiye için de öyle. Çift silindir 47 hp motor yani. Lineer bir ivmelenmesi var, kafana geçmiyor. Ki bence bütün 250lilik motorlar öyle. Hiç bir ürkütücü yanları yok.

Hadi Pulsar 160 yazmışım 155 olsun ona eyvallahta, yokuş aşağı dakikalar sonra 190 üstüne çıkan bir motosikletin top speed'ine 195 yazmayın gözünüzü seveyim. Bu motorun taş çatlasa son hızı normal şartlarda 175-185 arasıdır. Yani ona bakarsanız beni 15 km yükseklikten aşağı bırakın 10-15 saniye sonra ses hızına çıkarım.

Ya kardeşim, lafım şu R25 alma RS200 al diyenlere, aralarında atla deve kadar fark yok yani, 80 KM/h'den sonra bütün motosikletler tehlikeli oluyor, yani ivmelenme olarakta biri Doblo biri Huracan değilki. Çok komik yani.
Aklıma şu anda 250SL SR SBR250R yattı. 250SR 40k dümdüz ekipmana para kalmıyor üzücü bir durum 2.elini bulamadım bile.

Her şey bir yana yeni başlangıçta becerileri on plana çıkartmak kendi sınırlarınızı tanımak hakimiyetinizi arttırmak için 2 ayağın yere tam bastığı hafif motorlar tercih edilmeli. Mümkünse 125-150 ile başlayıp 6 ay 1 sene kullanmak başlangıçta çok şey öğretir. Motorun gazlaması hariç fren dinamikleri çok önemli. Fren hakimiyeti, anı durma durumlarında hafif ve sağlam fren gerekir. Ben 150 nk ile başladım 250 nk almadım arada pişman olur duruma geldim ama her yaşadığım yeni sıkıntıda iyi ki 140 almışım dedi. Bu arada 250 Duke önerme çünkü kazara anı debriyaj birakmada agresif olabilir. Ayrıca gaz tepkisi agresif olduğu için virajda gaz dozajlaması zor olabilir. Seçiminizi dikkatli yapın derim. Israrla 240 olsun derseniz nk 250 iyi olabilir. Ama 200 ns de nk ya göre daha agresif olabilir. Sakinim derseniz belli bir yaşı geçtim derseniz, biraz da xusse var ise KTM 240 adv givi bir model de tercih edilebilir. Hafif an daha yüksek modeller de tercih edilebilir ama trafik bilginiz ve trafiği okumanız çok önemli. Zafer akcay gibi eğitim amaçlı YouTube kanallarını motor almadan mutlaka izlemeye başlayın. Fark etmeden sizi trafiğe asilayacaktir. Ayrıca motopixel YouTube kanalında aytemiz eşliğinde eğitim konuları var. Bunları takip ederek eğitim yapabilirsiniz. Mümkünse de Yamaha gibi firmaların eğitimlerine katılmanızda fayda var.

Geri
Yukarı