Yeni başlayan için klasik gitar önerisi

DangeriousHD

Hectopat
Daha fazla  
Bütçem 150-250 TL civarı, gitar çalmak istiyorum merak saldım. Onur can özcan, yaşlı amca, dolu kadehi ters tut vs. sanatçıların şarkıları hoşuma gidiyor. Aslında klasik mi akustik mi alsam emin değilim 15 gün tatilde planım yok öğrenmeye 15 tatilde başlarım diye düşünüyorum. Evde gitar çalmaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
5-6 sene önce 200 liraya Barcelona gitarla başlamıştım. Gerçekten kaliteli bir sesi var, o kadar zaman geçmesine rağmen hâlâ kullanabiliyorum hiçbir problem yaşamadım. Ama demin baktım ki fiyatları 400'e dayanmış. :(

5-6 sene önce 200 liraya Barcelona gitarla başlamıştım. Gerçekten kaliteli bir sesi var, o kadar zaman geçmesine rağmen hâlâ kullanabiliyorum hiçbir problem yaşamadım. Ama demin baktım ki fiyatları 400'e dayanmış. :(
Hidolga ve Garcai LC 3900 buldum araştırırken. Neredeyse çok çok az bilgim var ve bu konuda ciddiyim yardım edebilecek var mı?

Garcia'nın ismini çok duydum, beğeneniliyor. Alabilirsin bence. Ama Hidalgoyu bilemiyorum onun hakkında bir fikrim yok.
Yorumlara bakınca pek emin olamadım alma konusunda, ilk gitarım olucağı için gitardan soğutacak bir gitar olmasını istemiyorum bütçeyi esnetsem mi acaba?

Bir gitarın seni bu işten soğutacağını sanmam ama bu seviyedeki gitarlar hayalindeki sesi veremeyebilir. Zaten yeni başladığın için fazlasına ihtiyacın olmayacak. Garcia şimdilik işini fazlasıyla görür bence.

Bir gitarın seni bu işten soğutacağını sanmam ama bu seviyedeki gitarlar hayalindeki sesi veremeyebilir. Zaten yeni başladığın için fazlasına ihtiyacın olmayacak. Garcia şimdilik işini fazlasıyla görür bence.
Yorumlarda akort ve teller hakkında bayağı kötü yorum vardı ondan dedim. Tel değiştirme veya akort ayarlama konusunda da bilgim yok.

Akort yapmak çok basit öğrenmen 10 dakikanı almaz. Tel değiştirme konusunda ise çevrende müzik evi tarzı bir yer varsa onlar yapar.
O gitarın tellerinin kötü olduğunu zannetmiyorum.

Bundan yıllar yıllar önce ulan benimde bir gitarım olsun diyerek kuytu köşede kalmış bulabileceğim en ucuz en dandik gitarı 60 TL ye almıştım. Hiçbir zaman aşık olduğum gitarı öğrenme şansım olmadı ama kendileri hala durur. Ara ara alır kendi kendime ne kadar çğrenebildim, çalabiliyorsam nefsimi köreltirim.
IMG_20200109_224945.jpg

Bundan yıllar yıllar önce ulan benim de bir gitarım olsun diyerek kuytu köşede kalmış bulabileceğim en ucuz en dandik gitarı 60 TL ye almıştım. Hiçbir zaman aşık olduğum gitarı öğrenme şansım olmadı ama kendileri hala durur. Ara ara alır kendi kendime ne kadar öğrenebildim, çalabiliyorsam nefsimi köreltirim.
Eki Görüntüle 484404
Soldaki G110, aynısı bende de var. Tanıdım yakışıklıyı. Sesi çok fiyat aralığındaki gitarlar arasında iyi aslında. Humbeckerları da fena değil bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı