Yeni başlayanlar için elektrogitar ve amfi önerisi

• Konuyu başlatan Sho
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 271
- Efektli / yapay sesler; tuşe hatalarını / arızalı sesleri fark etmesine engel olur. Bu durum gitaristin ileriki yaşamındaki / ustalaşma dönemindeki çalımını etkiler. Kurtulamayacağı kas hafızaları oluşur.

- Gerçek amfi, pedallar ve ekipmanları kullanmadıkça ton üretmeyi öğrenemez sürekli patch / preset ararlar.

Amacım çok gelişmek vs. değil kendi halimde böyle şeyler çalabilsem yeterli.

Alakası var mı bilmiyorum ama normal gitarlar gibi ses çıksın istemiyorum o yüzden dijital bir şey istedim bu tarz solo çalmak istiyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal bir amfiyle çıkarabilirsiniz. Ancak sizin başlangıçta böyle tonlar / sesler ile işiniz yok. Gitar çalmaya bu sesler ile başlamamanız gerekiyor zaten.

- Efektli / yapay sesler; tuşe hatalarını / arızalı sesleri fark etmesine engel olur. Bu durum gitaristin ileriki yaşamındaki / ustalaşma dönemindeki çalımını etkiler. Kurtulamayacağı kas hafızaları oluşur.

- Gerçek Amfi, pedallar ve ekipmanları kullanmadıkça ton üretmeyi öğrenemez sürekli patch / preset ararlar.

Benim de ilk amfim bu değildi gerçi, Cruzer ile başlamıştım analog. Bir süre sonra yetmediğini fark ediyorsunuz cidden, doğal bir süreçte daha fazlasını arama isteği istemsizce sizi bunlara yönlendiriyor, doğru. Ben de nasıl olsa bu da tak-çalmaya başla mantığı ile çalıştığı için olabildiğince scrict bir ses duyup arızaları fark etmesi gerekliliğini unutmuşum.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Normal bir amfiyle çıkarabilirsiniz. Ancak sizin başlangıçta böyle tonlar / sesler ile işiniz yok. Gitar çalmaya bu sesler ile başlamamanız gerekiyor zaten.

Böyle başlamak tabii ki doğru olmaz bence de ama bir daha para elime geçmeyebilir o yüzden uzun süre idare edecek fiyatı uygun bir amfi arıyorum.

Benim de ilk amfim bu değildi gerçi, Cruzer ile başlamıştım analog. Bir süre sonra yetmediğini fark ediyorsunuz cidden, doğal bir süreçte daha fazlasını arama isteği istemsizce sizi bunlara yönlendiriyor, doğru. Ben de nasıl olsa bu da tak-çalmaya başla mantığı ile çalıştığı için olabildiğince scrict bir ses duyup arızaları fark etmesi gerekliliğini unutmuşum.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Ben dijital karşıtı değilim. Hatta tam tersi dijial teknolojiyi benim kadar efektif kullanan birinin olduğunu da sanmıyorum. Yıllarca gitar ve Ipad ile sahne yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda görebileceğin üzere Gitara bağlı Ipad ve BiasFX ile sahne yapıyorum amfi yok, pedal yok. Her şey dijital.

Prossesörler, ses kartları, hayatı kolaylaştıran şeyler. Ancak bunlar ile gitar çalmaya başlanmaz. Gerçek ekipman temeliniz olması şarttır.

Ancak bunlar ile gitar çalmaya başlanmaz.

Evet evet ben de bunu savunuyorum normalde. Zaten sizin gibi profesyoneller dijital karşıtı olsalar profesyonel olamazlardı.

Kendi yaptığım şey aslında doğruydu, analog ile başladım, hatta çoğu metal parçalarını clean tonda çaldım ki hatalarımı fark edebileyim. Sonra bir süre sonra bir bakmışım ki artık bunlar yeterli gelmiyor. Kendim bir şeyler yazmak istediğimde bir üst tier'a geçince öncesinin ne kadar sıkıcı olduğunu aklıma getirince en azından hazır birkaç preset ile başlarsa renk katar diye düşündüm ama tuzağa düşmek oluyor o, sizin de hatırlatmanız iyi oldu.

Elinize sağlık bu arada.

Ben dijital karşıtı değilim. Hatta tam tersi dijial teknolojiyi benim kadar efektif kullanan birinin olduğunu da sanmıyorum. Yıllarca gitar ve iPad ile sahne yaptım.

Bu videoda görebileceğin üzere gitara bağlı iPad ve Bias FX ile sahne yapıyorum amfi yok, pedal yok. Her şey dijital.

Prossesörler, ses kartları, hayatı kolaylaştıran şeyler. Ancak bunlar ile gitar çalmaya başlanmaz. Gerçek ekipman temeliniz olması şarttır.

Başlangıç için böyle bir şey önerir misiniz? Nux Migthy Lite BT 3 Watt Mini Ev Amfisi

Yeni konular

Geri
Yukarı