Yeni başlayanlar için elektrogitar ve amfi önerisi

• Konuyu başlatan Sho
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 249

Sho

Hectopat
Daha fazla  
Yaz tatilinde çalışıp elektrogitar almak istiyorum. Tahmini 10k bir bütçem var. Gitar hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama hh tarzda almak istiyorum aynı zamanda Amfi'de alacağım aynı bütçe içinden.
Not: Bilgisayar üstünden çalmak istiyorum ama anakartın yanabilir vs. demişler bir tık korktum o yüzden amfi almak istiyorum, sizce yanar mı? ASRock A320M R4.0 mevcut.

Yaz tatiline kadar kur değişecek ve fiyatlar oynayacak. Şu an bir öneri yapmak mantıksız, üstüne bir kursa yazılıp oradan hocanız ile seçim yapmaya gitmenizi öneririm. Deneyerek alın.

Amfinin de çok matrah bir şey olmasına gerek yok. Standart ev kullanıcıları için başlangıçta ID Core 10 öneriyorum ben, ayarları da komplike değil. Daha doğrusu dijital bir ses kartı diyelim. Efektleri ayarlaması kolay, çalışmalarınıza da biraz renk katar. İkinci el tabii.

Her halükarda seçim yaz tatilinde yapılmalı, fiyatlar çok değişecek çünkü. Şu an önerdiğimizi yüksek ihtimalle 2-3 ay sonra alamayacak duruma geleceksiniz.

Gitar hakkında hiçbir şey bilmiyorum

Şunu dediğiniz için yazıyorum bunları.

Bilgisayar üstünden çalmak istiyorum ama anakartın yanabilir

Gerek yok ve hurafe bir bilgi. Amfi alın.

Son düzenleme:
Amfinin de çok matrah bir şey olmasına gerek yok. Standart ev kullanıcıları için başlangıçta ID Core 10 öneriyorum ben, ayarları da komplike değil. Daha doğrusu dijital bir ses kartı diyelim. Efektleri ayarlaması kolay, çalışmalarınıza da biraz renk katar. İkinci el tabii.

Kulaklıkla çalmak istiyorum kendi halimde. Kücük bir amfi alıp kulaklık bağlasam nasıl olur ve öneriniz var mı?

Kücük bir amfi alıp kulaklık bağlasam nasıl olur

Elbette olur. ID Core 10 üzerinde 3.5 mm çıkışı mevcut. Ben de geceleri ona takıp öyle çalıyorum zaten.

öneriniz var mı?

Blackstar ID Core 10, kendim kullandığım için öneriyorum. Farklı öneriler de gelebilir dediğim gibi ama bir anlamı yok şu an için.

Amfi konusunu düşüneceğim biraz. Peki gitarı almak için önerebileceğiniz bir site var mı?

Yeni başlayacaksanız dijital modellemeli amfilerden, prossesörlerden, ses kartlarından uzak durun. Onlar sizi bu aşamada sabote ederler. İleriki düzeylerde düşüneceksiniz onları. Şimdi analog bir amfi edinin. Ses çıksın, kulaklık çıkışı olsun yeterli.

Marshall Mg10 - 15r olabilir. Hatta kulaklık amfisi de alabilirsiniz. Amfi şart değil.

Manyetiğin HHsi, SS si, bilmem nesi sizin ile ilgili değil. O da ileriki düzeylerde bakacağınız bir şey. Rengini, ergonomisini, şeklini beğendiğiniz bir gitar alın o kadar...
Bir şeye çok dikkat edin; sabit köprü olsun. Floydrose köprülerden uzak durun. Her şeyinizi sabote eder. Akort dahi yapamazsınız.

Yeni başlayacaksanız dijital modellemeli amfilerden, prossesörlerden, ses kartlarından uzak durun. Onlar sizi bu aşamada sabote ederler. İleriki düzeylerde düşüneceksiniz onları. Şimdi analog bir amfi edinin. Ses çıksın, kulaklık çıkışı olsun yeterli.

Marshall MG10 - 15r olabilir. Hatta kulaklık amfisi de alabilirsiniz. Amfi şart değil.

Manyetiğin hhsi, SS'si, bilmem nesi sizin ile ilgili değil. O da ileriki düzeylerde bakacağınız bir şey. Rengini, ergono misini, şeklini beğendiğiniz bir gitar alın o kadar...
Bir şeye çok dikkat edin; sabit köprü olsun. Floydrose köprülerden uzak durun. Her şeyinizi sabote eder. Akort dahi yapamazsınız.

Alakası var mı bilmiyorum ama normal gitarlar gibi ses çıksın istemiyorum o yüzden dijital bir şey istedim bu tarz solo çalmak istiyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada sabote etmekten kastınız nedir? Öğrenme aşamasında ne gibi sıkıntılara sebep olur ID Core 10 alması? Bilgilenmek için soruyorum.

- Efektli / yapay sesler; tuşe hatalarını / arızalı sesleri fark etmesine engel olur. Bu durum gitaristin ileriki yaşamındaki / ustalaşma dönemindeki çalımını etkiler. Kurtulamayacağı kas hafızaları oluşur.

- Gerçek Amfi, pedallar ve ekipmanları kullanmadıkça ton üretmeyi öğrenemez sürekli patch / preset ararlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı