Yeni başlayanlar için kitap önerisi

Uetros

Decapat
17 yaşındayım bu yaşıma kadar adam akıllı bir kitap okumadım derslerle ilgili olmayan. Ben bu yaz tatilinde okumak için öneriler istiyorum yeni başladığım için hangi türü sevebileceğim hakkında fikrim yok ama iyi olan eser herkese iyidir. Gerçi bazıları sürü psikolojisi oluyor. Bana okumak için bir kitap söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
100 temel eser ile başlaman senin için iyi olacaktır. Tavsiyem sefiller ve beyaz diş. Sıkılmadan okuduğum, en sevdiğim kitaplardır. Ayrıca ağır romanlara hemen başlamanı tavsiye etmiyorum. Önce eğlenceli ve güzel hikayeli olan kitaplara yönel.

Askeri anı tarzında bol aksiyonlu, sürükleyici olarak Vatan ve Führer İçin önerimdir. 2. Dünya Savaşı ve 3. Alman İmparatorluğu'na da ilgin varsa bırakamazsın hatta. İlk 20-30 sayfası sıkabilir belki yaşadığı ortamı anlatıyor. Sonrasında cephede dişe diş savaşa kadar aksiyon var, öneririm.

Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası
Kesinlikle oku. Sürükleyici ve bitince üzüldüğün tip bir roman.
Ahmet Ümit - Patasana
Günümüz insanlarına ders niteliğinde mesaj veren güzide bir romandır kendisi.
Andy Weir - Marslı
Bilim Kurgu tadında sürükleyici macera romanı.
Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtlar
Sürükleyici ve bitince keşke okumasaydım, çünkü bitti diyeceğin kitap. Bir kısmında beni gülmekten krize sokmuştu.
Dan Brown - Da Vinci'nin şifresi
Güzel bir polisiye romanı.
Eylem Tok - Mihr
Küçük bir kızın yaşadığı tramvayı anlatıyor.

Tolstoy öneririm dili ve anlatımı oldukça sadedir, Diriliş kitabı çok şey katacaktır kalın olduğuna bakma çabuk bitiyor :D İnsan Ne İle Yaşar kitabına da bakabilirsin. İş Bankası yayınlarından almanı öneririm.

Yorumlarınız için teşekkür ederim fakat çoğunuz tarihi türden yazmış ve benim en hoşlanmadığım kategori.
100 temel eser ile başlaman senin için iyi olacaktır. Tavsiyem sefiller ve beyaz diş. Sıkılmadan okuduğum, en sevdiğim kitaplardır. Ayrıca ağır romanlara hemen başlamanı tavsiye etmiyorum. Önce eğlenceli ve güzel hikayeli olan kitaplara yönel.
100 temel eser meb tarafından güncellenmiş o yüzden zevk alacağımı sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı