Yeni bilgisayar aldıktan sonra oyun oynama isteğiniz kaçtı mı?

Yeni bilgisayar aldıktan sonra oyun oynama isteğiniz kaçtı mı?

• Evet, kaçtı.

Oy: 29 53,7%
  • Hayır, kaçmadı.

Oy: 25 46,3%

• Oy verenlerin toplamı
    54

eneshlvc

Hectopat
Yer
Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Anakart: ASUS PRIME B550M-K
• Ekran kartı: Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2
• İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
• İşlemci soğutucusu: ID-COOLING SE-224-XTS
• Bellek: G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz CL18
• SSD: Samsung 980 PRO 1TB
• Güç kaynağı: Aigo GP750
• Kasa: DarkFlash DLX21
• Monitör: ViewSonic VA3209-2K-MHD
• Klavye: Royal Kludge RK61
• Fare: Razer Basilisk X HyperSpeed
• Kulaklık: Samsung Galaxy Buds2
• Kontrolcü: Xbox 9. Nesil
Meslek
Öğrenci
Forumda da gördüğüm kadarıyla birçok kişi yeni bilgisayar aldıktan sonra oyun oynama isteğinin, bilgisayarı kullanma isteğinin vs. kaçtığını söylüyor. Siz de yeni bilgisayar aldıktan sonra aynı durumu yaşadınız mı?

Geriye kalan taksitli borç olduğu içindir bu durum, bilgisayara verilen o parayı hazmedemiyor insan. Bu durum kişi de huzursuzluk ve korku hali yaratıyor psikolojik olarak yıpratıyor kişiyi ve kendine o aldığı pahalı bilgisayarı veya pahalı başka bir ürünü yakıştıramıyor ve kendini ona laik görmüyor pişman oluyor daha sonra. Eğer aldığı ürün 40.000 TL değil de 1.000 TL olmuş olsaydı bu durumu daha çabuk atlatır pişmanlığı fazla uzun sürmez tekrar kendini hayata adapte ederdi, ama aldığı ürün 40.000 TL olduğu için ve bankaya borçlanarak aldığı için bu durum kişiyi psikolojik olarak bir süre sonra rahatsız ediyor ve aldığı ürünü satıp kurtulmak istiyor içerisine girdiği bu durumdan. Unutmayın hayat da en önemli şey sağlıktır, giydiğiniz ayakkabı yırtık olsun ama sağlığınız yerin de olsun.

Forumda da gördüğüm kadarıyla birçok kişi yeni bilgisayar aldıktan sonra oyun oynama isteğinin, bilgisayarı kullanma isteğinin vs. kaçtığını söylüyor. Siz de yeni bilgisayar aldıktan sonra aynı durumu yaşadınız mı?
Bu kadar para vermeye değer miydi sorusu kafamı çok kurcaladığı için ilk başlarda hevesim kaçmıştı evet. Sonradan alışıyorsunuz ama.

Küçükken sorumluluğum neredeyse yoktu hiçbir şey düşünmeyip saatlerce oyun oynayabilirdim yaş geçtikçe sorumluluklarım ikiye katlandı ve bunları düşünmekten hiçbir şey eğlenceli gelmiyor.

HP laptop aldım ve sürekli sorun çıkardığı için bayağı bir kaçtı :)

Hocam alalı 3 hafta oldu, oyun oynamam diyordun ama baya oynuyorum. Sınavlar bittikten sonra Metro Exodus'a başlıcam. İleride kaçar ise bilemem ama şimdilik oynayasım var. (Bu oyunları 3 yıldır falan oynamak istiyordum, elime anca fırsat geçti.)

Yeni nesil oyunların optimizasyon sorunları yüzünden biraz kaçtı. Her üç oyundan biri mutlaka performansı yarı yarıya etkileyecek kadar sorunlu ve çözümüde yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı