Yeni bilgisayar alınca oyun hevesinin kaçması

İmzamdaki değişik oyunlara bakabilirsiniz. Umarım seversiniz.

Sıkıntım oyun bulamamak değil beğenmemek. Hiçbiri hoşuma gitmiyor. Önceden aynı oyunları görsem keşke oynayabilsem derdim. The Long Dark arkadaşlarla oynanılıyorsa beraber oynalayım. Oyun ücretsiz verildi.

6 ay önce çok büyük bir heves ve oyun isteğiyle: RDR 2 oynarım, Battlefield 5 oynarım, Rainbow oynarım, Witcher 3 vs. vs. oynarım diye sistem aldım. RDR 2 almadım bile. BF 5, 1 aydır indireceğim diye kütüphanede, Rainbow aldım iade ettim. Witcher 3, 6 aydır inik ancak oynama hevesim yok. Bioshock Infinite de inik ancak açmaya bile hevesim yok. Oynadıklarım ise, Battlefield 1. Satın aldım, indirdim 5 saate yakın oynadım, hevesim gitti bıraktım. AoE III: DE, 11 saat civarı oynadım bıraktım. Eski sistemim çok kötüydü ben de sizin gibi her şeyi oynamak istiyordum ancak şu an LoL ve EU4 dışında (eskiden de oynayabildiklerim) oynadığım oyun yok diyebilirim.

Aynı durum bende de var. Her şeyin ilki güzel ve zevkli oluyor. 4 ay evvel PC topladım ilk 1 ay çok iyiydi sonra yavaş yavaş sıktı artık sadece akşamları 1-2 saat CS oynuyorum.

Önceden her oyunu oynamak isterdim. Artık seçiyorum seviyorum beğenmiyorum. RDR 2 hoşuma gitmedi önceden oynamak için para bile verirdim. Sizce neden olabilir?
Nasıl hevesimi geri getiririm?
Bence herşey böyle oluyor mesela örnek vermek gerekir ise bir telefon almak istediğinde onu araştırıyorsun,videolarını izliyorsun,imkânın var ise markete gidip eline alıp inceliyorsun(pandemiden önce böyle yapabiliyordum).Sonra alıyorsun ilk başlarda her eline aldığında bir mutluluk geliyor insana ama sonra yavaş yavaş alışıyorsun şimdi baktığında ise kenara atıyon duruyor.Sıradan gelmeye başlıyor ya da daha iyisini istiyor insan. :)

Hevesinizi geri getirmek için bence artık piyasanın patlaması gerek. Kusura bakmayın ama balonpunk 2077'ye uğraşmadığını (zaman harcamadıklarını) söylediler. Eğer oyun piyasası böyle giderse eski hevesinizi kazanamazsınız. Her şey sizden kaynaklı değil tabii ki bende de eski heves yok çünkü piyasada güzel oyun yok! GTA 6'yı bekleyin..

Yeni konular

Geri
Yukarı