Yeni bilgisayar mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Berkay Keleş

Femtopat
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Caine

Megapat
Makaleler
1
BIOS sürümün güncelle.
Best motherboard manufacturers. Biostar provides various high quality motherboard gaming series, including am4 motherboa

"DISM" rehberini uygula.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Ekran kartı sürücüsü güncel değil ise güncelle.

XBOX veya Playstation kolları kullanmayın.

Sisteme sadece şu an klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. Sonuçları paylaş. HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

KS
Berkay Keleş

Berkay Keleş

Femtopat
Denilen her şeyi harfi harfine yaptım. Sadece kulaklığımı şuanlığına çıkartmam mümkün değil.
BIOS sürümün güncelle.
Best motherboard manufacturers. Biostar provides various high quality motherboard gaming series, including am4 motherboa

"Dısm" rehberini uygula.

Xbox veya PlayStation kolları kullanmayın.

Sisteme sadece şu an klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. Sonuçları paylaş. Hard Disk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini ve s. M. A. R. T verilerini paylaş.

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi her şeyi yaptım fakat bugün 11'de yediğim mavi ekranın minidump dosyası ekte:
Başka bir öneriniz var mı acaba yoksa eğer sorunun bahsettiğim gibi kulaklıktan ötürü olduğu kanısına varıp garantiye başvuracağım.
BIOS sürümün güncelle.

"Dısm" rehberini uygula.

Xbox veya PlayStation kolları kullanmayın.

Diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. Sonuçları paylaş. Hard Disk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini ve s. M. A. R. T verilerini paylaş.

Az önce yazdığım cevap için özür dilerim bir karışıklık oldu orada düzeltiyorum.

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi her şeyi yaptım fakat bugün 11'de yediğim mavi ekranın minidump dosyası ekte:

Başka bir öneriniz var mı acaba yoksa eğer sorunun bahsettiğim gibi kulaklıktan ötürü olduğu kanısına varıp garantiye başvuracağım.
Ufak bir hata yaptım üstteki 2 minidump dosyası da aynıdır aynı iletiyle cevap yoluyla yazdığım için ufak bir karıştırdım özür dilerim.

Dosya Ekleri

• HD Tune Pro Error Scan.PNG
    HD Tune Pro Error Scan.PNG
    32,4 KB · Görüntüleme: 11
  • Hard Disk Sentinel ekran.PNG
    Hard Disk Sentinel ekran.PNG
    77 KB · Görüntüleme: 13
  • Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 1.PNG
    Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 1.PNG
    80,9 KB · Görüntüleme: 12
  • Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 2.PNG
    Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 2.PNG
    84 KB · Görüntüleme: 12

Caine

Megapat
Makaleler
1
BIOS güncellememişsin galiba. Güncelleyin.

Disklerde sorun yok.

Kulaklığı çıkartın ve mavi ekran alıp almadığına bakabilirsin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

BattlEye kaldır.

Easy Anti Cheat kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. USB çıkışlarını tak çıkart yap.

KS
Berkay Keleş

Berkay Keleş

Femtopat
BIOS güncellememişsin galiba. Güncelleyin.

Disklerde sorun yok.

Kulaklığı çıkartın ve mavi ekran alıp almadığına bakabilirsin.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

BattlEye kaldır.

Easy Anti-Cheat kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. USB çıkışlarını tak çıkart yap.

BIOS güncellemesi için internetten baktığıma göre FAT32/16 flash bellek gerekiyormuş. Benim 2 GB'lık belleğimin özelliklerine sadece FAT yazıyor onun üzerinden yaparsam bir sıkıntı oluşur mu internette araştırdım bulamadım.

Caine

Megapat
Makaleler
1
Bence riske girmeye değmez. FAT32/16 GB bellek ile yapın.

Anakart ile ilgileniyorsun şu an. Kolaya alınacak bir şey değil.

KS
Berkay Keleş

Berkay Keleş

Femtopat
Arkadaşlar önceki 3 konuda da görebileceğiniz gibi mavi ekran hatası alıyordum. Garantiye gönderdim ve hiçbir sorun olmadığı söylendi. Garantiden geldi yine mavi ekran yedim GameGaraj destek ile konuştum. Adam RAM'ini sök teker teker mavi yemediğin zaman bırak diyor ne yapayım?
Not: Şu ana kadar hiçbir zaman oyunda iken yaşanmadı sadece masaüstünde.

Caine

Megapat
Makaleler
1
Bütün sürücüler güncel değil mi? Güncel değil ise güncellemelisin.
Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Yonga seti sürücünü güncelle.

BIOS sürümünü güncelle. Önceden demiştim.

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

BattlEye kaldır.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

KS
Berkay Keleş

Berkay Keleş

Femtopat
Bütün sürücüler güncel değil mi? Güncel değil ise güncellemelisin.
Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Yonga seti sürücünü güncelle.

BIOS sürümünü güncelle. Önceden demiştim.

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

BattlEye kaldır.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Bilgisayarımda BattleEye olmadığı için kaldıramadım(en azından ben bulamadım ve battleye kullanan bir oyunum yok). Onun harici dediğin her şeyi yaptım. Daha önce FAT32 flashım olmadığı için yapamamıştım BIOS işlemini. Şimdi ise GameGaraj'ın hediye flashından yaptım. Bilgisayarı açık bırakacağım bir süre bilgilendirme yaparım.

Caine

Megapat
Makaleler
1
Tamamdır.

Yukarı