Çözüldü "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

freddie_mercury

Hectopat
Sistemim 2. yılına girdi ve yakın zamanda format atmama rağmen mavi ekran hatası alıyorum. Bu son aldığım 4. hata ve KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE yazıyordu neden kaynaklanıyor olabilir? Minidump dosyasını paylaşıyorum şimdiden umursayıp yardımcı olan olmayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Minidump.zip

RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5.
SSD veya HDD modeli: Kingston KC3000 M.2 1TB, Samsung 860 EVO SATA 1TB, Samsung 970 EVO Plus 2TB, Seagate Barracuda ST2000DM008 2TB.
Ekran kartı: ASUS RTX 4070 ROG STRIX OC Edition ROG-STRIX-RTX40.
Anakart: MSI Pro B650-P Wi-Fi AMD B650 6400MHz (OC) DDR5 soket am5.
İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz
İşletim sistemi: Windows 11.

Çözüm
Öncelikle BIOS sürücün güncel değil güncellemen iyi olur.
Bu linkten güncelleyebilirsin:PRO B650-P WIFI
Ayrıca asıl sorununa gelirsek USB sürücülerinde sorun var AMD chipsetlerini güncellemeyi dene sanırım AMD'de chipset sürücülerinin yanında geliyor USB sürücüsü.Eğer hala olmazsa USB portu arızalanmış olaiblir.

Ayrıca internet sürücülerini de güncelle onlarda da hata var.
Ben de 5 dakika önce durduk yere yedim yıllardır mavi ekran yememiştim bu şekilde dump dosyası düşmemiş umarım çözülür sizin ki.

Umarım çözen birisi çıkar, bunun yanında 3 tane daha dosya var farklı mı aynı mı bilmiyorum. Konulara baktım kimisi sorunumu çözdüm RAM ile ilgili demiş kimisi sürücü kaynaklı demiş ama hangisi veya hangileri...

Ayrıca asıl sorununa gelirsek USB sürücülerinde sorun var AMD chipsetlerini güncellemeyi dene sanırım AMD'de chipset sürücülerinin yanında geliyor USB sürücüsü.Eğer hala olmazsa USB portu arızalanmış olaiblir.

Çözüm
Ayrıca asıl sorununa gelirsek USB sürücülerinde sorun var AMD chipsetlerini güncellemeyi dene sanırım AMD'de chipset sürücülerinin yanında geliyor USB sürücüsü. Eğer hala olmazsa USB portu arızalanmış olaibilir.

Chipset güncellemesini de gönderdiğiniz siteden indirmem daha sağlıklı olur değil mi? İnternet sürücüleri için aygıt yöneticisi'nden deniyorum ama güncel diyor o yüzden onları da gönderdiğiniz sitenin driver kısmından indiriyorum.

Düzeldi. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım, teşekkür ederim. Ayrıca çalışmayan USB girişi tekrar çalışmaya başladı klavyeyi geri aynı yuvaya taktım. :)
Yardım edebildiysem ne mutlu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı