Yeni bilgisayar vs RAM kapasitesini arttırmak

• Konuyu başlatan md_92
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 776

md_92

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Borsacıyım ve sürekli matriks programı ile işlemler yapıyorum. Matriks programı arkada sürekli açık algo trade yapıyor. Bilgasayar bu işlemleri yaparken oyun oynamak işkenceye dönüşüyor. Oynadığım oyunlar PUBG, CS:GO, FIFA 21. gelelim sizden rica edeceğim önerilerinize. Yeni bir PC mi toplayayım oyun için? Yoksa oyuncu laptopının RAM kapasitesini arttırsam yeterli olur mu? Alternatif fikirlerinizi de söylerseniz memnun olurum. İşlemciye aynı yük binecek ama kurtarırsa beni ekstra bir maliyet ve eşya kalabalığından kurtarmış olacak. Şimdiden teşekkürler.
Matriks programı açıkken bellek kullanım oranı %50 ortalama görünüyor.
Bilgisayar özellikleri.
MSI GV62 7RD-2003xtr Intel Core i5 7300HQ 8 GB RAM 1TB GTX1050.
  • ekran boyutu: 15.6 inç.
  • ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB.
  • ekran özelliği: Full HD.
  • işlemci tipi: Intel Core i5 7300HQ.
  • işlemci hızı: 2.50 GHz.
  • işlemci Turbo hızı: 3.50 GHz.
  • işlemci çekirdek sayısı: 4.
  • işlemci cache: 6 MB cache.

Hocam, bütçe varsa yeni bir PC alın. 8 GB daha RAM eklemek fazla bir şey kazandırmaz.

Eğer video edit vs yapıyorsanız faydasını görürsünüz ama yeni sistem toplayın derim bütçe varsa.

Anladım dostlar teşekkür ederim. Mecburen sistem toplanacak o zaman. Fazla bir şey ödemek istemiyorum. 4000-5000 arası düşünüyorum. Ryzen işlemcilerin içindeki ekran kartı yeterli olur mu bahsettiğim oyunları iyi oynamak için. İleride ekran kartı takarım.

Öncelikle bilgisayarınız hangi markanın ise o şirketin desteğine başvurunuz RAM'i en fazla ne kadar yükseltebilirim diye.
32 gb kadar yükseltebiliyorum.Hani eşya kalabalığı ve fazla masraf olmasın diye ram yükseltmek istedim.Bundan dolayı bu soruyu sordum.Eğer yeterli gelir 16 gb lık bir ram alırsam kurtarır mı?

32 gb kadar yükseltebiliyorum.Hani eşya kalabalığı ve fazla masraf olmasın diye ram yükseltmek istedim.Bundan dolayı bu soruyu sordum.Eğer yeterli gelir 16 gb lık bir ram alırsam kurtarır mı?
Eğer ki bütçen azsa ve bilgisiyarında çökemeler oluyorsa ramlerini kesinlikle yükseltmelsin. Unutma, ne kadar çok ram demek bilgisiyarının yapabileceği işlemleri arttırmak demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı