Yeni bilgisayara Eski HDD Takmak

HyperWise

Femtopat
Yeni bir sistem topladım. Hepsi şu anda kargoda ve yakında gelirler. Ben bu sistemi alırken eski HDD'mi kullanmaya devam edecektim. Eski dediğimde bir 6 ay falan oldu. Ama aklıma şu takıldı, yeni sistem toplayınca Windows'u kurmadan ilk önce BIOS güncellemek gerekliymiş. Şimdi benim HDD'nin içinde Windows zaten kurulu olacağı için bir sıkıntı çıkarır mı? Bir de BIOS'un olduğu flash içinde fotoğraflar ve şarkılar olsa sıkıntı olur mu? Bu arada BIOS'u güncelledikten sonra yine format atacağım. Şimdiden teşekkürler.
İşlemci Ryzen 5 3400G
Anakart MSI A320M-A Pro

Bios güncel gelebilir, güncelleme yapmayabilirsin. En azından ben sistem kurarken güncellemeden kurmuştum sistemimi. Ama sıfırdan windows kurman sağlıklı olur.
Yok aslında burda demek istediğim HDD'nin içinde işletim sistemi olduğu için herhangi bir sıkıntı çıkarır mı biraz mantıksız ama belki olabilir diye düşündüm
Hayır fotoğraf vs. olması sorun olmaz ve hayır içinde önceden Windows olması da sorun olmaz format atacaksan.
Tamamdır teşekkürler <3

Eski HDD'yi direkt takıp içindeki Windows'u kullanamazsınız ama diski kullanabilirsiniz. Eski Windows'u kullanmak istiyorsanız eski bilgisayarda çalıştır ekranına "sysprep" yazıp çalıştırın. Çıkan menüdeki kapatma seçeneğini seçin. Sonra bilgisayar kapanacak. Kapandıktan sonra yeni sisteme takabilirsiniz. Bir süre sonra açılacaktır. Eğer açılmazsa dediğiniz gibi BIOS güncellemesi yapmanız gerekebilir. BIOS güncellemesi yaparken temiz bir bellek kullanırsanız daha iyi olur. İçinde başka bir şey olmasın yani.

Eski HDD'yi direkt takıp içindeki Windows'u kullanamazsınız ama diski kullanabilirsiniz. Eski Windows'u kullanmak istiyorsanız eski bilgisayarda çalıştır ekranına "sysprep" yazıp çalıştırın. Çıkan menüdeki kapatma seçeneğini seçin. Sonra bilgisayar kapanacak. Kapandıktan sonra yeni sisteme takabilirsiniz. Bir süre sonra açılacaktır. Eğer açılmazsa dediğiniz gibi BIOS güncellemesi yapmanız gerekebilir. BIOS güncellemesi yaparken temiz bir bellek kullanırsanız daha iyi olur. İçinde başka bir şey olmasın yani.

Yok şu an kullandığım Windows'u kullanmak istemiyorum format atacağım. BIOS için gelirsekte ne gibi sorunlar çıkar şu an evde 2 tane flash var birini Windows için kullanacağım ama diğer flashın içinde ablamın dosyaları olduğu için o dosyaları silme imkanım yok. Bir sorun çıkarmaz demişti yukarıdaki arkadaş.

Yok şu an kullandığım Windows'u kullanmak istemiyorum, format atacağım. BIOS için gelirsek de ne gibi sorunlar çıkar? Şu an evde 2 tane flash var birini Windows için kullanacağım ama diğer flashın içinde ablamın dosyaları olduğu için o dosyaları silme imkanım yok. Bir sorun çıkarmaz demişti yukarıdaki arkadaş.
İlla sorun çıkar demedim. Ama boş olması daha iyi diye düşündüm. Bu arada BIOS yükseltmesinin riskli olduğunu aklınızda bulundurun.

Geri
Yukarı