Yeni bilgisayara görüntü gelmiyor

troyn666

Hectopat
Dün anakart, işlemci ve RAM aldım yeni.
Eve geline montajını yaptım herseyin elimde var olan ekran kartınıda taktım tüm bağlantılar bitti.
Bilgisayar reset tuşunun olduğu yerden açıldı. Görüntü geldi BIOS ekranı geldi geçti Windows açılıyor dedi. SSD formatlı olmadığı için açılmayacağını biliyordum. İçeri gidip flash belleği alıp geldim. Bilgisayarı kapattım açtım ve görüntü bir daha gelmedi.
  • Tüm fanlar çalışıyor
  • RAM'in üstündeki RGB'ler yanıyor
  • Ekran kartının ışığı yanıyor
  • İşlemci fanı düzgün
  • Ama hiçbir sahilde ekrana görüntü gelmiyor
  • Hatta bilgisayar açılırken klavye mouseun ışıkları da yanıyor.
Acaba neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum.
Ilk bağlantı yaptığımda reset tuşuyla bilgisayar açıldıktan sonra güç tuşu da elektrik vermeye başlıyordu ama ugrasmadim onla ekran gelmeyince onları da düzelttim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemini bilmiyorum ama eğer onboard varsa dener misin? Anlatmandan ekran kartı arızası gibi gözüküyor. Ya da RAM.

Benim eski sistemdede oluyordu ne kadar doğru bi işlem olmasada kasa açıkken fişten çekip takıyordum düzeliyordu. Belki ekran kartı falan tam oturmamıştır.

Hocam HDD'nin ye giden port ile anakart a giden port un uclarını değiştirip takın, kablo kırmızı olabilir bende kırmızıydı ben öyle düzelttim. Veya anakart a giden port ucunu başka bir girişe takıp ta deneyebilirsin.

Şuan bilgisayarcıya geldim. Ekran kartını söktük. Sadece işlemci ve Ram kullanarak birçok şekilde açmayı denedik. Ramleri tek tek tüm girişlerde denedik.

Her ihtimale karşı işlemci yi söküp yeniden taktık. Fanlar çalışıyor, Ram in ışıkları yanıyor. Ama görüntü gelmemekte ısrarcı.

İşlemci ısınıyor çalışıyor yani ramler de de sıkıntı olduğunu düşünmediğini söyledi bilgisayarcı

Ben şimdi ne yapmalıyım?

İlk taktığımda sorunsuz açılıp ekran geldi kapattığımdan beri gelmiyor.

Bunun iade işlemlerini nasıl yapmalıyım?

3 ürününde satıcısı hepsiburada
Ürünlerin onarımı için yollarsam 20 iş günü içinde olacak ve ben bu kadar bekletilmek istemiyorum.
Ürünleri iade edip tekrar satın alsam en fazla 1 haftada elime ulaşır diye düşünüyorum

Sizin öneriniz nedir?
Sizce bir hatadan dolayımi açamıyorum belkide bozuk değildir. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı