Yeni toplanan bilgisayara görüntü gelmiyor

sinankytrn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce topladığım 1060 6 GB ekran kartı, i7 8700 işlemcili bilgisayarımda ekrana görüntü vermiyor. Aslına bakarsanız fişi çıkartıp takıyorum bilgisayar açılıyor. Açıldıktan sonra saatlerce oynuyorum sorun yok ama ne zamanki bilgisayarı kapatıyorum ve 1 saat kadar açmıyorum diyelim, açmaya çalıştığımda fanlar çalışıyor, ekran kartı fanı işlemci fanı bilgisayar çalışıyor yani. Kasa fanlarının ışığı yanmıyor ve monitöre görüntü gelmiyor. Bütün parçaları başka başka sitelerden topladım neyde sorun varsa ben de onu iade edeceğim. DisplayPort ile alıyorum görüntüyü direk. Bana yardımcı olacak biri var mı? Zor durumdayım. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Başka bir psu ile deneme şansınız varsa test edin.
2. Kasa fanlarınızın takılı olduğu slotları kontrol edin ve doğru yere takıldığından emin olun.( gerekirse geçici olarak kasa fanlarını kompile çıkarın)
3. Bios güncellemesi varsa güncelleyin.
4. Yukarıdaki adımları denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa, ana karttan şüphelenin servise yollayın veya iade edin.

1. Başka bir psu ile deneme şansınız varsa test edin.
2. Kasa fanlarınızın takılı olduğu slotları kontrol edin ve doğru yere takıldığından emin olun.( gerekirse geçici olarak kasa fanlarını kompile çıkarın)
3. Bios güncellemesi varsa güncelleyin.
4. Yukarıdaki adımları denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa, ana karttan şüphelenin servise yollayın veya iade edin.
başka bir psu derken w olarak daha yüksekmi yoksa bu psu da sorun olduğunumu düşündünüz ? en kötü kasayı iade ederim sıfırını isterim.keşke iade şansım kolay olsa hepsi farklı sitelerden alınmış parçalar.

Psu dan kaynaklı sorun olabileceğini düşündüm.
Kasayı ve bütün parçaları iade etmektense, sorunlu olabilecek parçaları iade edip, yenisini deneyin, sorun gene düzelmezse kompile iade edersiniz. Maksat yeni bilgisayar hevesiniz kırılmasın. Dediğim adımları denediniz mi bu arada?

Psu dan kaynaklı sorun olabileceğini düşündüm.
Kasayı ve bütün parçaları iade etmektense, sorunlu olabilecek parçaları iade edip, yenisini deneyin, sorun gene düzelmezse kompile iade edersiniz. Maksat yeni bilgisayar hevesiniz kırılmasın. Dediğim adımları denediniz mi bu arada?
deneyemedim başka PSU yok.bios güncelleme için flash bellek yok :) hiç birşey yok yani şuan . BİOS güncelleme var ama yapamadım.14 gün koşulsuz iade hakkım var 2 hafta içinde çözmeliyim.zaten sürekli olan birşey değil. 10 açma kapamada 2-3 kere yapıyor.ama kafayı yiyeceğim stres oldum sabahtan beri

Yani tercih sizin sonuçta, yeni bilgisayar almışsınız içinize sinmiyorsa, hakkınız hala varken iade edin.
işte şimdi bir ton bana firmalar açılmış vs gibi muhabbetler yapacak o kadar üşeniyorum ki.ama önceliğim kasayı değiştirmek olacak baktım hala böyle ihtarname çeke çeke iade edeceğiz artık yapacak birşey yok.bilgisayarcı arkadaşım sürekli evdeki akımdandır diyor ama şuan ayrıca güç kaynağı ile denedim alakası yok heralde evin elektrik akımı ile falan.bencede PSU daki bir arızadan böyle oluyor.parçalarda hata olsa bence sürekli yapar ve açamam hiç cihazı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı