Yeni bilgisayara işletim sistemi satın alınmalı mı?

teaolow

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Ben yeni bir bilgisayar satın aldım ve parçaları önümüzdeki hafta elime geçicek. Sistemin montaj işlemini technopat youtube kanalından izlediğim videolarla yapıcam. Ancak aklıma takılan birşey var. Montaj bittikten sonra ilk kurulumu yapmak için birde işletim sistemi satın almalı mıyım bunu bilmiyorum. Yani daha doğrusu aklımı karıştıran kısım, bugüne kadar bilgisayar tamircilerine bilgisayarı format atsın yeni işletim sistemi kursun diye götürdüğümde her seferinde yeniden lisans satın alıpta mı kurulum yapıyordu. Bu konu hakkında sizden yardım rica ediyorum.
Ayrıca şu anda elimde bir lenovo laptop var (eski bilgisayarım). Bir technopat videosunda eski işletim sisteminizi lisanslama için kullanabilirsiniz (tam hatırlamadığım için uyduruyor da olabilirim) gibi birşey duymuştum. Durum böyleyse yeni bir windows8 satın almam gerekiyor mu? İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar tamircisi dediğiniz yerlerde orjinal yüklemezler ama crack yaparlar ve böylece orjinalmiş gibi gözükür. Tavsiyem ilk kurulumda deneme sürümü kurmanız. Daha sonrasında lisans alırsınız.

Bilgisayar tamircisi dediğiniz yerlerde orjinal yüklemezler ama crack yaparlar ve böylece orjinalmiş gibi gözükür. Tavsiyem ilk kurulumda deneme sürümü kurmanız. Daha sonrasında lisans alırsınız.
Teşekkür ederim. Peki orjinal lisans aldığımda 8 yada 10 un hangi versiyonunu almam daha mantıklı olur. Genel olarak oyun bilgisayarı olarak kullanıcam. Bildiğim kadarıyla birçok çeşidi var bu zımbırtının.

Windows 8.1 bence daha mantıklı ve performaslı ama ilerde sorun çıkarta bilir. Sonuçta DX12 içermeyen bir sürüm. En iyisi Windows 10 almanız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı