Çözüldü Yeni bilgisayara Windows kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dilara_99

Picopat
Daha fazla  
Yeni topladığım kasaya Windows 10 kurulumu yapamıyorum. Format için USB taktığım anda Windows logosu çıkıyor, ekran kapanıyor, mouse ve klavye ışığı sönüyor. Bu şekilde sürekli bir döngüye giriyor ne yaptıysam olmadı.

Çözüm
İşlemci değiştirdim Ryzen 7 3700X'e geçtim Win kurulumunu yaptım sorun çıkmadı. Garantidede mavi ekran vermiş bu sorunum çözüldü. Fakat Win kurduk bütün ayarlarını yaptık yeniden başlattık bir sorun olmadı.

2 saate yakın normal çalıştı az önce yeniden başlattım ve ekrana görüntü gelmiyor. Kasa çalışıyor fakat ekranda görüntü yok klavye mouse çalışmıyor.
Bilgisayarcıdan bugün bilgisayarı almaya gidiyorum. Hala sorunu çözemedi PSU denedi mi bilmiyorum. AMD işlemci arası uyum sağlamıyor gibi bir cümle kurmuş ama ben o tarz bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Kadıköyde güvenilir sorunu çözebilecek bir bilgisayarcı tanıdığı olan var mı?
Bilgisayarcı böyle bir mesaj attı anlam veremiyorum…

Dosya Ekleri

• 264B3EFB-A254-4750-905F-C2AC4307B4C9.jpeg
    264B3EFB-A254-4750-905F-C2AC4307B4C9.jpeg
    147,5 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcıdan bugün bilgisayarı almaya gidiyorum. Hala sorunu çözemedi PSU denedi mi bilmiyorum. AMD işlemci arası uyum sağlamıyor gibi bir cümle kurmuş ama ben o tarz bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Kadıköyde güvenilir sorunu çözebilecek bir bilgisayarcı tanıdığı olan var mı?

Hangi 3800 Intel ile mi :D?
Intel ise adam sizi kaziklamaya çalışıyordur.
Adam daha RAM yazmayi bilmiyor bence siz PC nizi geri alın.

Kesinlikle katılıyorum adam kesinlikle sizi kazıklamaya çalışıyor. Sorun çok daha basit bir şey gibi. Eğer bilginiz varsa uzay montaj şeklinde kasayı kurarak bileşenleri farklı kombinasyonlarla takarak sorunu bulabilirsiniz fakat ben sorunlu parça olarak anakart diyorum.

Kesinlikle katılıyorum adam kesinlikle sizi kazıklamaya çalışıyor. Sorun çok daha basit bir şey gibi. Eğer bilginiz varsa uzay montaj şeklinde kasayı kurarak bileşenleri farklı kombinasyonlarla takarak sorunu bulabilirsiniz fakat ben sorunlu parça olarak anakart diyorum.

Maalesef anakartı 3 kere değiştim…

Ryzen 3800 diyor.

Maalesef anakartı 3 kere değiştim…

Anakartı aynı bileşenlerle denediniz diye düşünüyorum. Dolayısıyla anakartı eleyebilirsiniz farklı işlemci ile denediniz mi? ya da farklı RAM ile? Sorunu bulmak bu kadar zor olmamalı ya keşke fiziksel olarak bakabilseydim bilgisayara.

Ben gene de güvenemedim adam daha RAM yazmayı bilmiyor.

Vallahi delireceğim 2 ay oldu hala kullanamadım bilgisayarı. Parça çalma vs olur diye herhangi bir yere de götüremiyorum, bildiğim kadarıyla bütün parçaları denemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski laptopumu BGA için bilgisayarcıya vermiştim. Vermeden önce de CD kalemi ile parçaların köşesine görüünmeyecek bir yerine nokta işreti koymuştum. İşlemciyi değiştirmiş. Geri gittiğimde de hırsızlıkla mı suçluyorsun falan deyip saldırmıştı resmen.

Ya bi yürüsün gitsin. Intel'e geçmişmiş... 😜

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı