Yeni Bilgisayara Windows Kurulumu Nasıl Yapılır?

swica

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar. Yeni bir toplama bilgisayar almayı planlıyorum fakat topladığım yerde işletim sistemleri 600TL gibi uçuk bir fiyatta. Şimdi böyle bir fiyatı görünce de kişinin aklına gelen ilk soru bilgisayar alan herkes bunu alıyor mu sorusu. Almıyorlar diye biliyorum. YouTube'da bir kaç video izledim bu konu hakkında fakat hiçbirini anlamadım. Sağ olsun Technopat çok güzel anlatıyor fakat şöyle bir şey var. PC'yi açıp bir şey indiriyorlar. İşletim sistemi olmadan nasıl PC'yi açıp bir şey yükleyebiliyorlar? Ayrıca hangi anakartın hangi tuşla BIOS'a girdiğini nereden bileceğiz. Sizden ricam bunu anlatabilir misiniz? Nasıl Windows'u ücretsiz kuruyorlar? Anlatırsanız veya video linki koyarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kurulum için USB bellek hazırlamak için çevrenizdeki farklı bir bilgisayar kullanabilir ya da internet kafeye gidip halledebilirsiniz. Anakart markası ile araştırma yaparak BIOS tuşunu öğrenebilirsiniz. Genelde F2 ya da DEL tuşu olur, fazla seçenek yok. Windows'u ücretsiz kuruyorlar diyemeyiz, Windows kurulumundan sonra orijinal key etkinleştirmek gerekir. 10-15 TL civarındaki fiyatlara OEM key alıp Windows'u kurduktan sonra etkinleştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı