Yeni bilgisayarda internet yavaş

miados

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayarı ilk açışım ve internet olması gerekenden çok çok yavaş. İlk olarak GeForce Experience indirecektim fakat arada bir internet kesiliyordu, ben de bunu çözmek için sorun gider kullandım. Windows Update'de birkaç Net Framework güncelleştirmeleri vardı, yaptım. İnternet biraz daha hızlandı fakat hala çok yavaş. Nasıl çözebilirim? Güncelleştirmeleri yapacağım ama internet böyleyken günler sürer.

Telefondan yapınca 14-15 downloadlarda çıkıyor. Bilgisayarda yapınca 4-5

Anladığım kadarıyla internet tarifenizin paketi düşük o hızda olan bir internette Wi-Fi kullanımları bile çok etki edebiliyor önceden ben de benzeri tarifedeyken en ufak Wi-Fi kullanımında internette sorunlar çıkıyordu oyunlarda ping sorunu vs oluşuyordu.

Anladığım kadarıyla internet tarifenizin paketi düşük o hızda olan bir internette Wi-Fi kullanımları bile çok etki edebiliyor önceden ben de benzeri tarifedeyken en ufak Wi-Fi kullanımında internette sorunlar çıkıyordu oyunlarda ping sorunu vs oluşuyordu.
Tamam da ben telefonda yine iyi internetim vardı. Bilgisayarda bir indirme yaparken 500 kb yükleyebiliyorum saniyede, telefonda ise saniyede 3 mb falan. Neden öyle yavaş ki? Kablolu bağlıyorum bilgisayara.

Arkada güncelleme yapıyor ondandır sanırım ADSL kullanıyorsun bir de Speedtest sitesinden hız testi yapar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı