Çözüldü Yeni Bilgisayarda Q-Code Turuncu Işık Yanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

labarnas

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, forumda yeniyim. 16 Mayıs tarihinde yeni bir bilgisayar satın aldım. 19 Mayıs tarihinde bilgisayar elime geçti ancak anakartımda turuncu bir ışık yanıyor. Biraz araştırdım galiba Dram diyorlar. Monitör No Signal uyarısı veriyor. Klavye ve mouse ışıkları dahi yanmıyor. Bilgisayar çalışıyor, fanlar dönüyor ancak görüntü gelmiyor. HDMI kablosunu anakart ve ekran kartında denedim herhangi bir değişiklik olmadı. Monitör bilgisayarla beraber sıfır alındı. USB flashback düğme ve portu mevcut değil BIOS güncellemesi yapamıyorum. Sorunun kaynağı nedir merak ediyorum. Saygılarımla.

Ekran kartı: Asus Tuf Gaming GeForce RTX 3070 V2 OC 8GB GDDR6 256 Bit LHR

Anakart: Asus Tuf Gaming Z690-PLUS

İşlemci: Intel Core i5 13400F

SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2 2280

RAM: GSKILL 32GB (2x16GB) Ripjaws S5 6000MHz CL36 DDR5

Dosya Ekleri

• IMG_20230519_172525.jpg
    IMG_20230519_172525.jpg
    141,9 KB · Görüntüleme: 43
Çözüm
Merhaba, forumda yeniyim. 16 Mayıs tarihinde yeni bir bilgisayar satın aldım. 19 Mayıs tarihinde bilgisayar elime geçti ancak anakartımda turuncu bir ışık yanıyor. Biraz araştırdım galiba DRAM diyorlar. Monitör no signal uyarısı veriyor. Klavye ve mouse ışıkları dahi yanmıyor. Bilgisayar çalışıyor, fanlar dönüyor ancak görüntü gelmiyor. HDMI kablosunu anakart ve ekran kartında denedim herhangi bir değişiklik olmadı. Monitör bilgisayarla beraber sıfır alındı. USB flashback düğme ve portu mevcut değil BIOS güncellemesi yapamıyorum. Sorunun kaynağı nedir merak ediyorum. Saygılarımla.

Ekran kartı: ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3070 V2 OC 8 GB GDDR6 256 Bit LHR

Anakart: ASUS TUF Gaming Z690-Plus

SSD: Kingston 1TB SKC3000S GEN4x4 NVMe M.2 2280

RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws S5 6000MHz CL36 DDR5

Sistemi soldan 2. Slotta tek RAM ile açın, görüntü alırsanız BIOS'u da güncelleyin.
Bende yaşıyorum bu sorunu RAM'larda ya da işlemci yerinde sıkıntı olabilir yanlış bilgi vermek istemiyorum ben arada sırada yumruk atarak calıştırıyorum KB.

RAM'ların yerini degiştir en sagdakini en sola al solun yanındakini en sagın 1 soluna al dene.

Merhaba, forumda yeniyim. 16 Mayıs tarihinde yeni bir bilgisayar satın aldım. 19 Mayıs tarihinde bilgisayar elime geçti ancak anakartımda turuncu bir ışık yanıyor. Biraz araştırdım galiba DRAM diyorlar. Monitör no signal uyarısı veriyor. Klavye ve mouse ışıkları dahi yanmıyor. Bilgisayar çalışıyor, fanlar dönüyor ancak görüntü gelmiyor. HDMI kablosunu anakart ve ekran kartında denedim herhangi bir değişiklik olmadı. Monitör bilgisayarla beraber sıfır alındı. USB flashback düğme ve portu mevcut değil BIOS güncellemesi yapamıyorum. Sorunun kaynağı nedir merak ediyorum. Saygılarımla.

Ekran kartı: ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3070 V2 OC 8 GB GDDR6 256 Bit LHR

Anakart: ASUS TUF Gaming Z690-Plus

SSD: Kingston 1TB SKC3000S GEN4x4 NVMe M.2 2280

RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws S5 6000MHz CL36 DDR5

Sistemi soldan 2. Slotta tek RAM ile açın, görüntü alırsanız BIOS'u da güncelleyin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı