Yeni bilgisayarda sürekli mavi ekran sorunu

ohmyrab

Hectopat
Bilgisayarı yaklaşık bir ay önce topladım. İlk 3 hafta hiçbir sorun yoktu, ancak son 5-6 gündür durmadan mavi ekran hatası alıyorum. Örneğin oyuna giriyorum, bazen 1 saat bazen 5-6 saat oynuyorum sonra bir anda ekran donuyor ve mavi ekran hatası geliyor.

Hatırlayabildiğim kadarı ile hata kodları:

Whea Uncorrectable Error
Clock Wathcdog Timeout
Bad System Config
Irq not less or equal

Ekran kartını sitesinden güncelledim, Windows güncellemelerini yaptım. Aygıt yöneticisindeki herşeyi güncelledim. "Chkdsk" komutunu çalıştırdım. Sfc scannow'u da denedim. Üstüne 2 kez format da attım ama düzeltemedim.

Bilgisayar mavi ekran verdikten sonra hızlıca yeniden başlatırsam tekrar tekrar mavi ekran hatası veriyor. Normalde az önce 2-3 saat oyundaydım vermemişti sonra bir kez verdi, yeniden açtığımda iki kez tekrar verdi.

İlk 3 hafta stabil kullanıyorum demiştim, son zamanlardaki değişikliklerden bahsedeyim. SSD ve Harddiske sahibim ama Windows kurduktan sonra bilgisayarım bölmesinde Harddisk gözükmüyordu 3.haftada onu ekledim. 5+1 hoparlör vardı onu taktık. Bilgisayarı kapatırken otomatik güncelliyordu bazen. Alakalı mıdır bilmem, USB Wifi kullanıyoruz.

Desteğinize muhtacım, teşekkürler şimdiden.

Minidump klasörü ektedir. Yeni formatladığım için sadece 3 adet dmp dosyası mevcut.

Minidump klasörü

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran neredeyse her zaman diskle alakalıdır ama watchdog hatası yakın zamanda Linux sunucularımda karşılaştığım bir hataydı. İşlemciyi değiştirmek zorunda kalmıştım. Bir gün 5+1'le Wi-Fi'yi çıkartarak single player oynayarak dene bakalım.

Artı -1 Eksi
5+1'i çıkarıp deneyeceğim, ama Wi-Fi'yi çıkarıp denemem biraz zaman alır. Bu süreçte minidump dosyalarını inceleyip sorun hakkında daha detaylı bilgi verecek, tabiri caizse nokta atışı yapabilecek işin ehli arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.
Yardımlarınızı bekliyorum sayın technopat sosyal sakinleri.
@Recep Baltaş Minidump dosyalarını okuyabilir misiniz rica etsem. Ben anlayamıyorum da.

MSI Afterburner ile oyun içinde sıcaklıklara bakıyorum 50-70 arasında değişiyor. AIDA64 ile kararlılık testi yaptım 10 dakika sonucunda yine bu verileri aldım. Sıcaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum.
2 hafta önce kulaklığa takılıp kasayı devirmiştim biraz sertçe. Kullanım açısından bir sorun oluşmamıştı sonrasında önemsememiştim o yüzden. Parçalar oynamış olabilir mi? Ama içini açıp kontrol etmem için yine birinin minidump dosyalarını okuması lazım. Kimse yok mu?
Windows Search zımbırtısını kapattım. Dism image restore health bilmemnesi var onu da yaptım.
5-6 saattir kullanıyorum hala mavi ekran vermedi. Umarım sorunum düzelmiştir, tekrar mavi ekran verebileceği düşüncesi ile tam hata tespiti yapabilirseniz çok memnun olurum. Lütfen beni minidump dosyalarını okumadan yollamayın.
Sabahtan beri herşey normaldi fakat steam'i ardından csgo yu indirdikten sonra oyuna girdim (yüksek ayarlarda) ve 5.saniyede mavi ekran hatası yedim. Bilgisayar açtıktan sonra iki kez tekrar yedim sanırım ilk hatayı yedikten sonra diğer ikisi mutlaka geliyor.
@Murat5038 Lütfen yardımcı olabilir misiniz.
Afedersiniz dımdızlak kaldım, o kadar para verdik sistemi kurduk ilk ayı dolmadan elimizde patladı. Bir haftadır elimden geleni yapıyorum ama nafile, lütfen yardımcı olun. Çok basit bir çözümü varsa ve bilmediğimden yapamıyorsam lütfen gerekli yönlendirmeyi yapın. Minidump dosyalari elinizde.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı