-Yeni bir başlangıç: Havit Gamenote H2002D-

Evet, şimdi tekrar okuyunca ben de bazı kısımlarda yanlış yaptığımı fark ettim hocam. Kulaklık elime geçer geçmez inceleme yaptığım için bir heyecan vardı. Heyecanla yazdığım bir inceleme oldu.
Orada hocam pazarlama için kullanılan sözde "sanal 7.1" kulaklıkları eleştirdim. Windows'un bildiğiniz üzere Sonic denilen bir uzamsal ses eklentisi var. Bu eklenti ile zaten sanal 7.1 yapılabilirken bu ucuz "sanal 7.1" kulaklıklara göre daha iyi olduğunu belirtmek istedim aslında orada. Orada biraz daha açıklık getirmem gerekiyordu, haklısınız.
Bazı incemeler de kulaklıkta seslerin net olmadığı hakkında yorumlarda mevcut, bu ne kadar doğru bilemem.
Çok eski ses kartlarında eğer ekolayzer ile ayar yapılmazsa her kulaklık net ses veremiyor hocam. Bunun için ekolayzer kısmından birkaç ayarlama yapmak gerekiyor. ALC892 ile herhangi bir ekolayzer ayarı olmadan net bir ses alabildim. Ekolayzer ile daha da iyi ses veriyor yine.
Yani olsa iyi olur dediğim bir kısım hocam. ALC269 ile Realtek Audio Control çalışmadığı için mecbur Windows'un ses ayarları ile ayarlama yapmam gerekiyor. En son 9071 sürücüsü çıkmış benim ses kartıma.
Sennheiser kullandığınızı belirtiyorsunuz peki bu kulaklık 9/10 ise Sennheiser 20/10 falan vermelisiniz ama puanlama bu fiyat aralığı içinse "okey".
Puanlamayı fiyatına göre yaptım hocam dediğiniz gibi. Fiyatına göre bence 9/10'u hak eden bir kulaklık. Sennheiser'i çok eskiden kullanıyordum. Otobüste unuttuğum ve çaldırdığım kulaklık kendisi. Şu an marka modelini net hatırlamıyorum ama sanırım 2012'de almıştım. Kafa üstü bir kulaklıktı. Ses kalitesi dönemine göre şahaneydi.
Gamepower, JD gibi markaların yerine alınabilecek bir kulaklık benim gözümde ama fazlası değil. Güle güle kullanın.
Evet, ben de açıkçası o tür uyduruk firmaları bildiğim için Gamenote H2002D aldım. Bu benim için başlangıç aslında. Konu başlığında da yazıyor hatta. İleride daha üst segment kulaklıklara geçebilirim. Tüm önerileriniz ve uyarılarınız için teşekkür ediyorum.
Hocam benim VIA chipseti bu kulaklığı görse ne hissederdi acep?
16-Bit devrini baştan yaşardınız hocam.
RGB yerine kaliteye önem vermeler, gerçekten çok iyi olmuş. Kaliteyi hissettiriyor.
RGB bana göre çok gerekli bir şey değil. Sırf RGB var diye kalitesiz bir kulaklık almam açıkçası. RGB ancak ekstra yanında gelen bir özellik olur. O da kullanmam yani. Ankara geceleri gibi oluyor yoksa.
Benim bilgisayarda da aynı model var. Sesler ekolayzer olmasa temiz gelmiyor. Saat 1 gibi isterseniz kendi ayarlarımı da atarım .
Elinize sağlık.
Atın hocam. Ben dün baya bir uğraştım güncel sürücü kurmak için. Benim sürücüm 2015 yılına aitti. İnternet üzerinden araştırınca bu ses kartına daha yeni sürücüler çıktığını fark ettim. Şu an 6.0.9071 sürücüsü kurulu. Ama Realtek Audio Control yok. Onu çözemedim gitti bir.

Bilgisayara zaralı girdiği için format atma durumunda kaldım . Windows 10 için olan driveri bir türlü kuramadım. Zahmet olmazsa link alabilirmiyim?

Ankara gecelerini severim bir Ankara'lı olarak ama olmasa da olur.

Bilgisayara zararlı girdiği için format atma durumunda kaldım . Windows 10 için olan driveri bir türlü kuramadım. Zahmet olmazsa link alabilir miyim?
Buyurun hocam. Lenovo olduğuna bakmayın her ALC269 ses kartı ile çalışıyor. En son bunu bulabildim ben. 9075 ve üstü çalışmadı. Ayrıca bu sürücünün beraberinde Realtek Audio Control gelmiyor. Tüm ayarları Windows ses ayarları üzerinden yapmanız gerekiyor.

Anladım. Benim kullandığım Grundig sitesinden ve Realtek Audio Control var. Ancak nedense çalışmadı. Yarın tekrar deneyeceğim kurmayı. Şimdi size link bırakayım belki denersiniz.
http://download.grundig.com/Download.Drivers/QUANTA TWD/Audio.zip Virüs yok. 2 senedir kullanıyorum.

Hocam indirimden bende aldım bu kulaklığı ancak laptopta mikrofonu aktif edemedim. Tek jack girişi olduğu için kulaklığın mikrofonunu nasıl çalıştırabilirim?

@MakeAwisH Hocam o zaman sizin başka bir dönüştürücüye ihtiyacınız var.
Şöyle bir şey ile mikrofonu da aktif edebilirsiniz. Yeni cihazlarda mikrofon girişi yok sanırım ek bir tane.

Bu da var hocam.

@PossibleTurco hocam kulaklığın mikrofonu arızalandı çalışmıyor kutu içeriği vs her şeyi tam garanti fatura da tamam, GameGaraj iade veya değişim yapar mı nasıl bir yol izlemem lazım? Birdenbire bozuldu ya kulaklık sorunsuz sadece mikrofonda sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…