-Yeni bir başlangıç: Havit Gamenote H2002D-

Gamenote H2002D Kapak.png

Hepinize merhabalar arkadaşlar, bugün Havit'in Gamenote H2002D kulaklığını inceleyeceğim. Öncelikle incelemem bayağı uzun olacak. Kulaklık ile ilgili görselleri görmek istiyorsanız sürprizbozan içerisinden görebilirsiniz. :) Şimdi ben özellikle yıllardır cimriliğimden bir kulaklığa 100 TL'den fazla para vermeyi gereksiz olarak görüyordum. Genellikle A101'den kıytırık kulaklıklar alıyordum. Bozulunca da lehimleyip bir süre daha kullanıyordum. Lakin artık bu durumun yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Ve uzun bir zamandır kulaklık arayışı içerisindeydim. Başlarda Cooler Master CH321 veya E900 Pro düşündüm. Cooler Master CH321'i satan İtopya ile geçmişte yaşadığım sorunlardan ötürü vazgeçtim. Üstelik UPS gibi rezil ötesi bir kargo şirketi ile çalışmaları beni direkt CH321'den uzaklaştırdı. Kulaklık kafama olmasaydı iade de almayacaklardı. Riske girmedim o yüzden. E900 Pro'yu ise beklemekle uğraşamayacağım için eledim.

Bu sefer aklıma Havit'in Gamenote kulaklıkları geldi. H2016D, H2029U ve H2002D olmak üzere üç modeli gözüme kestirdim. James Donkey, Gamepower, Rampage gibi markalar gibi olabileceğini düşündüm başlarda. Lakin daha sonra kulaklığı üreten Havit'in bu bahsettiğim üç firmanın aksine kendi ürünlerini üreten, gayet kaliteli bir marka olduğunu öğrendim. Ve biraz araştırma sonucu kararımı Gamenote H2002D olarak kıldım. 27 Mart 2021 Cumartesi günü siparişimi geçtim. Hafta sonu normal olarak kargoya verilmedi fakat 29 Mart 2021 Pazartesi günü kulaklığım kargoya verildi. Ve bugün ise elime geçti. Ürünün incelemesine geçmeden önce teknik özelliklerinden ve test edeceğim cihazdan bahsetmezsek olmaz. :)

| Teknik Özellikler |
Gamenote H2002D Özellikler.png

Kulaklığın özellikleri bunlar. Aldığım fiyatına göre gerçekten yabana atılmayacak derece güzel özellikler. Özellikle sürücülerinin 53mm olması beni cezbetti diyebilirim. Kulaklığımız sanal 7.1 değil öncelikle. Ve buna rağmen kaliteli bir stereo ile sanal 7.1'den çok daha mükemmel ses sunmayı başarıyor. Birazdan değineceğiz ses kalitesine. Ama öncelikle test edeceğim ses kartına gelelim. :)

| Test Sistemi |
realtek_alc269_ses_entegresi_15938365_a.jpg

• Ses Kartı: Realtek ALC269, Intel Cougar Point HDMI
Test edeceğim ses kartının 2011 yılına ait olduğunu belirtmek istiyorum. @Motionless IN White hocamın incelemesinde ALC892 ses kartı kullanılmıştı. Masaüstü sisteminin ses kartı da aynı o incelemede ki ses kartı ile. MSI X470 GAMING Plus anakartım var. O incelemede ki gibi mükemmel bir ses kalitesine ulaştığımı söyleyeyim. ALC892 ile güzel işler çıkartıyor. Lakin ben bunu bu incelemede 2011 model laptopumun ses kartı ile test edeceğim kulaklığı. Özellikle eski bir ses kartı ile nasıl performans verebileceğini merak ediyorum. Ve bunu sizlerle de paylaşmak istiyorum. :) Kulaklığımızın dış kısmını biraz inceleyelim.

| Kulaklığa yakından bakış |
Dosya_000 (6).jpeg

Kulaklık pencereli bir kutu içerisinde geliyor. Aslında H2002D'nin bir sürü farklı kutusu var lakin GameGaraj'dan alırsanız pencereli kutu ile gelecek.

Dosya_000 (3).jpeg

Kutunun arka tarafı da oldukça şık durmakta. Kulaklığımızın resmi ve birkaç yazı yer alıyor.

Dosya_000 (4).jpeg

Yan tarafında kocaman bir "Gamenote" yazısı yer alıyor. Kutumuz fena değil. Kulaklığın tasarımına yakışır bir kutu olmuş açıkçası. Bizim için kutudan çıkanlar önemli "efenim".

Dosya_000 (7).jpeg

Kutumuzun içerisinden bir adet garanti belgesi, bir adet kullanım kılavuzu ve siyah bir kutu daha çıkıyor. Kutuyu açınca ise içerisinden filtreli mikrofon ve bir adet dönüştürücü çıkıyor. Ayrıca bir tane de kemer çıkıyor içerisinden. Ve şimdi gelelim incelemenin esas baş kahramanına, yani kulaklığa. :)

Dosya_000 (8).jpeg

Kulaklığımıza ön tarafından bakarsak bu şekilde gözüküyor. Kulaklığın pad kısmının şimdiden oldukça dolgun olduğunu söyleyebilirim. Kafa bandı da gayet rahat. Ayrıca yüksekliğini ayarlayabiliyoruz.

Dosya_003 (1).jpeg

Kulaklığın esnekliği güzel. Pad kısmı da oldukça geniş ve dolgun. Kulağım büyük olmasına rağmen rahatça sığdı içerisine. Kulaklığın çoğu kısmı alüminyum. Plastik olan tarafları ise güzel ve dayanıklı bir plastik ile yapılmış. Ayrıca kulaklığımız çıkarılıp takılabilen bir yapıda. Fotoğrafta göreceğiniz üzere kendisini taktım. Bu yönü hoşuma gitti, çünkü eğer kulaklık bozulursa başka bir kulaklık takma imkanım olacak. :)

Dosya_001 (1).jpeg

Kulaklığın yan tarafı bu şekilde gözüküyor. Açık kahverengi bir alüminyumun üzerinde gümüş bir Gamenote logosu görüyoruz. Maalesef kulaklık RGB aydınlatma içermiyor. Açıkçası RGB olmasa da Gamenote logosunun altında beyaz bir aydınlatma görmek isterdim. Yine de şık duruyor bu haliyle de.

Dosya_002 (1).jpeg

Kulaklık 3.5mm Jack girişine sahip. Ses kartı bulundurmadığı için USB girişli değil. 3.5mm Jack bulundurması bana göre bir artı. USB olsa sadece bilgisayara bağlı olacak çünkü. Jack girişimiz altın kaplamaya sahip. Böylece oksitlenmelere karşı daha dayanıklı olacak. Ayrıca kablo tamamen örgü. Örgü olması kablonun dayanıklılığını da artıracağı için bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum uzun kullanımda. Örgü olmayan, saf plastik kablolar bir süre kullanılınca aşınmaya başlıyor. Ki benim başıma sık sık gelen bir durum bu. Şu ana kadar hiçbir örgü kabloyu bozamadığım gibi bu kabloyu da bozamayacağım. :) Ayrıca içerisinden gelen mikrofon ve hoparlör dönüştürücüsü de örgü kablo kullanıyor. Bu yönüyle de benden bir artıyı kaptı. :)

Dosya_004.jpeg

Kulaklık yönetim kısmından da bahsetmezsek olmaz. Bu kısımdan kulaklık mikrofonunu açıp kapama ve sesi azaltıp arttırma gibi işleri yapabiliyorsunuz. Kulaklığın üstüne değil de kabloya koymalarına sevindim. Kulaklığın üst kısmından erişmek zor olabilir diye düşünüyorum bu düğmelere.

Eğer kulaklığın görünüşünü ve kutu içeriğini merak ediyorsanız yukarıdaki iki tane sürprizbozan içerisinden bakabilirsiniz. :) Yazının uzamaması adına hepsini sürprizbozan içerisinde koydum. Şimdi sesi ile ilgili yorumlarıma geçelim.

| Kulaklığın Sesi |
Öncelikle 10 yıllık ALC269 ses kartı ile denediğimi tekrar söylemek istiyorum. Kendisine ait ses kartı olmadığı için gücü bilgisayarınızın ses kartından alacak. ALC892 ile denediğim de gerçekten mükemmel bir ses kalitesi yakaladım. Ses kasmaya birebir olduğunu söyleyebilirim. Giriş seviyesi sanal 7.1 kulaklıklardan daha iyi ses veriyor. Bunu ise 53mm sürücülerine borçlu. Kaliteli stereo hoparlörler barındırdığını söyleyelim. Birçok müzik dinledim kulaklık ile. ALC269 ile hafif Bass kaybı yaşadığımı söyleyebilirim. Ama çok dikkatli şekilde dinleyince anlaşılabiliyor. Ses kartı 10 yıllık olmasına rağmen kulaklık çok iyi bir performans verdi. Sesler mükemmel derece anlaşılır, herhangi bir boğuk ses yok kulaklıkta. Çok dikkatli dinleyince hafif Bass kaybı dışında bir sıkıntı yaşamadım. Ki benim için pek fark etmiyor. Ses kalitesi muazzam. Kafama takılıyken dışarıya ses vermiyor. Kulak içi kulaklıkların kulağıma zarar vermesinden ötürü bu kulaklık bana ilaç gibi geldi. Sesi ile ilgili yorumlarım bunlar. Masaüstünde verdiği performans muazzam. ALC892 ses kartımın olduğunu söyleyeyim masaüstünde. 10 yıllık ALC269 ses kartı ile de güzel bir performans verdi. Bunu 53mm kaliteli sürücüleri olmasına borçlu. :)

| Mikrofon |
Mikrofonun ALC269 ile biraz dip sesli şekilde performans gösterdiğini söyleyebilirim. Mikrofon testi koymayacağım çünkü zaten başka incelemeler de veyahut YouTube'da mikrofon testi mevcut. Benim yapmama gerek yok o yüzden. Aynı performansı alıyorum. Mikrofonu fena değil. Ben beğendim açıkçası. Laptop'un kendi mikrofonu çok kötüydü çünkü. :)

| Realtek ve SoundAlive ayarlarım |
1617122782108.png

Kullandığım Laptop'ta böyle bir yer var. Burada çeşitli ses ayarları var. Ben de "3D Derinlikli Ses Modu" denen seçeneği işaretledim. Bu sayede sesin biraz daha iyi geldiğini fark ettim. Tabii her laptop böyle bir yer içermiyor. Samsung laptop kullanıyorsanız sitesinden "Settings" uygulamasını indirebilirsiniz bu ayarlar için.

1617123176065.png

Buradan pek bir ayar yaptığım söylenemez. Sadece ekolayzer kısmından canlı seçeneğini işaretledim. Ayarlarım bunlar.

| Konfor |
Gözlük taktığım için kulaklığı takınca biraz baskı yaptı gözlük yüzüme. Baskı uygulasa da herhangi bir ağrı falan yapmadı açıkçası. Kullanırken herhangi bir terleme durumu da yaşamadım. Konfor açısından güzel bir kulaklık. Yaklaşık 3 saat taktım ve kulaklarım terlemedi. Hatta eve gelirken dışarıda kulaklarım üşüdüğü için kulaklarımı ısıttım kulaklık ile. :D Dediğim gibi gözlük dışında konfor açısından bir sorun yaşamadım. Gözlüğünüz yoksa dert edecek bir durum yok. Benim gibi gözlük takanlar dikkate alabilir bu durumu. Ama herhangi bir ağrı yapmadı yüzümde veya kulağımda. :) Oldukça yumuşak ve pofuduk pedler kullanıyor kulaklık. Kafa bandı da aynı şekilde dolgun ve yumuşak bir yapıya sahip. Konfor açısından oldukça beğendim kulaklığı.

| Yazılım |
Üzülerek söylemeliyim ki yazılımı yok kulaklığın. Ki olmasına hiç gerek yok aslında. Windows ve Realtek ayarlarının yaptığı işi yapıyor zaten kulaklık yazılımları. Yine de bir eksi bence. Olsa iyi olurmuş.

| Kargo ve GameGaraj hakkında ki düşüncelerim |
Öncelikle yazının en başında dediğim gibi kulaklığı 27 Mart 2021 Cumartesi günü sipariş verdim. Hafta sonu olduğu için tabii ki kargoya verilmedi. Dün ise kargoya verildi kulaklığım. İstanbul'dan yaşadığım şehre tam 1 günde geldi yani hafta sonu hariç. Normalde kargolarımın gelmesi 3 gün sürerdi ama bu sefer hızlıca gelerek beni şaşırttı. Kulaklığı Yurtiçi Kargo sorunsuzca getirdi evime. Tesadüf eseri kargo gelmeden 15 dakika önce eve gelmiştim. Neyse sözün özü kargom Yurtiçi ile hafta sonu hariç 1 günde sorunsuzca geldi. Bir sıkıntı olmaması adına kontrolde ettim kargomu. Bu hususa dikkat edin çünkü kargonuz hasarlı gelirse daha sonra başınız ağrımasın. Ama dediğim gibi kargom da herhangi bir ezik ve çizik yoktu. Yurtiçi benim bölgem de iyi hizmet veriyor. Ona güvenerek sipariş ettim ve güvenlerim boşa çıkmadı. GameGaraj güzel paketlemişti zaten. Amazon kadar güvendiğim bir firma o yüzden. Müşteri hizmetleri ve satış sonrası destekleri muazzam. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz. :)

| Genel değerlendirme ve sonuç |
Kulaklığı genel olarak değerlendirmemiz gerekirse, kesinlikle Seagate Barracuda 120'den sonra yaptığım en iyi alışveriş oldu bu yıl içerisinde. Cimriliğimi bir kenara bırakarak aldım ve çok memnunum bu kulaklıktan. A101'in dandirik kulak içi kulaklıklarından kurtuldum en sonunda. O yüzden benim için yeni bir başlangıç oldu. 2016 yılında kaybettiğim Sennheiser kulaklığımdan sonra ilaç gibi geldi. Onu kaybetmeseydim almazdım sanırım bu kulaklığı. :D Ve o dandirik A101 kulaklıkları ile de uğraşmazdım. Ama ne yapalım işte, unuttuk otobüste koca Sennheiser'i. :(

Havit Gamenote H2002D'ye puanım 9/10 olacak. Ses kalitesi olsun, malzeme kalitesi olsun, mikrofonun kalitesi olsun, kablosunun örgü olması olsun, gerçekten çok kaliteli bir kulaklık. Ve parasını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Kargo dahil 279 TL'ye aldım kendisini. Şu an Dolar kurundan ötürü 284 TL olsa da halen 300 TL'nin altında alınabilecek nadir kulaklıklardan. :) Tek eksisi yazılımı olmaması. Ondan ötürü 1 puan kırdım. Ama onun dışında dediğim gibi dört dörtlük bir kulaklık. Almak isteyen herkese tavsiye ediyorum. CH321 yerine iyi ki bunu almışım dedirtti bana. :) Kesin CH321 alsaydım UPS yüzünden hem 1 ayda anca gelecekti hem de kafama oturmazsa iade edemeyecektim. Ayrıca CH321 alsaydım USB olduğu için telefonda kullanamayacaktım. CH321 yerine bunu tercih etmesini tavsiye ediyorum herkese. Her kafa yapısına oturan bir yapısı var kulaklığın. Öyle ki babam ve anneme de taktırdım, onlar da memnun kaldı. Şu anda kampanyanın bitmesine 1 gün kaldı. Bence yurt dışından E900 Pro almak istemiyorsanız en iyi seçenek H2002D. Satın almak için sürprizbozan içerisinde ki bağlantıya tıklayabilirsiniz. İyi günler diliyorum herkese. :)

PossibleTurco sundu...

Güzel inceleme fakat bana değişik gelen bazı söylemler var ve biraz abartma sezdim. Öncelikle üst düzey bir kulaklığınız ve oynadığınız oyunun kaynakları bu yönde iyi değilse 7.1 zaten sizi tatmin etmeyecektir. Bu yüzden halen çoğunlukla stereo kullanılıyor.
Evet, şimdi tekrar okuyunca ben de bazı kısımlarda yanlış yaptığımı fark ettim hocam. Kulaklık elime geçer geçmez inceleme yaptığım için bir heyecan vardı. Heyecanla yazdığım bir inceleme oldu.
3 kere falan okudum sanırım, eksik, devrik cümle... Sanal 7.1 değil deyince dedim ne oluyor? Tüm sanal 7.1'lerden iyi ses sunduğunu söyleyebilmeniz için çoğu üst seviye kulaklığı denemiş olmanız gerekiyor. Bu konuda ben de şöyle bir şey söylemde bulunayım buyur gel, ASUS ROG DELTA kulaklığa sahibim benim ayarlarım ile 7.1 ile oyna sonra daha iyi ses sunup sunmadığı hakkında konuşalım ve bu gibi emin olun iyi kulaklıklar mevcut, yerinde övün ve açıklık getirin gerekiyorsa bu yüzden.
Orada hocam pazarlama için kullanılan sözde "sanal 7.1" kulaklıkları eleştirdim. Windows'un bildiğiniz üzere Sonic denilen bir uzamsal ses eklentisi var. Bu eklenti ile zaten sanal 7.1 yapılabilirken bu ucuz "sanal 7.1" kulaklıklara göre daha iyi olduğunu belirtmek istedim aslında orada. Orada biraz daha açıklık getirmem gerekiyordu, haklısınız. :)
Bazı incemeler de kulaklıkta seslerin net olmadığı hakkında yorumlarda mevcut, bu ne kadar doğru bilemem.
Çok eski ses kartlarında eğer ekolayzer ile ayar yapılmazsa her kulaklık net ses veremiyor hocam. Bunun için ekolayzer kısmından birkaç ayarlama yapmak gerekiyor. ALC892 ile herhangi bir ekolayzer ayarı olmadan net bir ses alabildim. Ekolayzer ile daha da iyi ses veriyor yine.
3.5 mm kulaklıklarda yazılım yok diye puan kırmayın. 3.5mm ile yazılım ters geliyor, çakışıyor. SS yaptı bir kere, bin pişman oldu. Kulaklığın gücünü sizin ses yonganız belirliyor ise ayarları oradan yapmanız en iyi olanaktır.
Yani olsa iyi olur dediğim bir kısım hocam. ALC269 ile Realtek Audio Control çalışmadığı için mecbur Windows'un ses ayarları ile ayarlama yapmam gerekiyor. En son 9071 sürücüsü çıkmış benim ses kartıma.
Sennheiser kullandığınızı belirtiyorsunuz peki bu kulaklık 9/10 ise Sennheiser 20/10 falan vermelisiniz ama puanlama bu fiyat aralığı içinse "okey".
Puanlamayı fiyatına göre yaptım hocam dediğiniz gibi. Fiyatına göre bence 9/10'u hak eden bir kulaklık. Sennheiser'i çok eskiden kullanıyordum. Otobüste unuttuğum ve çaldırdığım kulaklık kendisi. :( Şu an marka modelini net hatırlamıyorum ama sanırım 2012'de almıştım. Kafa üstü bir kulaklıktı. Ses kalitesi dönemine göre şahaneydi.
Gamepower, JD gibi markaların yerine alınabilecek bir kulaklık benim gözümde ama fazlası değil. Güle güle kullanın.
Evet, ben de açıkçası o tür uyduruk firmaları bildiğim için Gamenote H2002D aldım. Bu benim için başlangıç aslında. Konu başlığında da yazıyor hatta. İleride daha üst segment kulaklıklara geçebilirim. Tüm önerileriniz ve uyarılarınız için teşekkür ediyorum. :)
Hocam benim VIA chipseti bu kulaklığı görse ne hissederdi acep? 🤔
16-Bit devrini baştan yaşardınız hocam. :D
RGB yerine kaliteye önem vermeler, gerçekten çok iyi olmuş. Kaliteyi hissettiriyor.
RGB bana göre çok gerekli bir şey değil. Sırf RGB var diye kalitesiz bir kulaklık almam açıkçası. :) RGB ancak ekstra yanında gelen bir özellik olur. O da kullanmam yani. Ankara geceleri gibi oluyor yoksa. :D
Benim bilgisayarda da aynı model var. Sesler ekolayzer olmasa temiz gelmiyor. Saat 1 gibi isterseniz kendi ayarlarımı da atarım :).
Elinize sağlık.
Atın hocam. :) Ben dün baya bir uğraştım güncel sürücü kurmak için. Benim sürücüm 2015 yılına aitti. İnternet üzerinden araştırınca bu ses kartına daha yeni sürücüler çıktığını fark ettim. Şu an 6.0.9071 sürücüsü kurulu. Ama Realtek Audio Control yok. Onu çözemedim gitti bir.

Atın hocam. :) Ben dün baya bir uğraştım güncel sürücü kurmak için. Benim sürücüm 2015 yılına aitti. İnternet üzerinden araştırınca bu ses kartına daha yeni sürücüler çıktığını fark ettim. Şu an 6.0.9071 sürücüsü kurulu. Ama Realtek Audio Control yok. Onu çözemedim gitti bir.
Bilgisayara zaralı girdiği için format atma durumunda kaldım :(. Windows 10 için olan driveri bir türlü kuramadım. Zahmet olmazsa link alabilirmiyim?

Evet, şimdi tekrar okuyunca ben de bazı kısımlarda yanlış yaptığımı fark ettim hocam. Kulaklık elime geçer geçmez inceleme yaptığım için bir heyecan vardı. Heyecanla yazdığım bir inceleme oldu.

Orada hocam pazarlama için kullanılan sözde "sanal 7.1" kulaklıkları eleştirdim. Windows'un bildiğiniz üzere Sonic denilen bir uzamsal ses eklentisi var. Bu eklenti ile zaten sanal 7.1 yapılabilirken bu ucuz "sanal 7.1" kulaklıklara göre daha iyi olduğunu belirtmek istedim aslında orada. Orada biraz daha açıklık getirmem gerekiyordu, haklısınız. :)

Çok eski ses kartlarında eğer ekolayzer ile ayar yapılmazsa her kulaklık net ses veremiyor hocam. Bunun için ekolayzer kısmından birkaç ayarlama yapmak gerekiyor. ALC892 ile herhangi bir ekolayzer ayarı olmadan net bir ses alabildim. Ekolayzer ile daha da iyi ses veriyor yine.

Yani olsa iyi olur dediğim bir kısım hocam. ALC269 ile Realtek Audio Control çalışmadığı için mecbur Windows'un ses ayarları ile ayarlama yapmam gerekiyor. En son 9071 sürücüsü çıkmış benim ses kartıma.

Puanlamayı fiyatına göre yaptım hocam dediğiniz gibi. Fiyatına göre bence 9/10'u hak eden bir kulaklık. Sennheiser'i çok eskiden kullanıyordum. Otobüste unuttuğum ve çaldırdığım kulaklık kendisi. :( şu an marka modelini net hatırlamıyorum ama sanırım 2012'de almıştım. Kafa üstü bir kulaklıktı. Ses kalitesi dönemine göre şahaneydi.

Evet, ben de açıkçası o tür uyduruk firmaları bildiğim için Gamenote H2002D aldım. Bu benim için başlangıç aslında. Konu başlığında da yazıyor hatta. İleride daha üst segment kulaklıklara geçebilirim. Tüm önerileriniz ve uyarılarınız için teşekkür ediyorum. :)

16-Bit devrini baştan yaşardınız hocam. :D

RGB bana göre çok gerekli bir şey değil. Sırf RGB var diye kalitesiz bir kulaklık almam açıkçası. :) RGB ancak ekstra yanında gelen bir özellik olur. O da kullanmam yani. Ankara geceleri gibi oluyor yoksa. :D

Atın hocam. :) ben dün bayağı bir uğraştım güncel sürücü kurmak için. Benim sürücüm 2015 yılına aitti. İnternet üzerinden araştırınca bu ses kartına daha yeni sürücüler çıktığını fark ettim. Şu an 6.0.9071 sürücüsü kurulu. Ama Realtek Audio Control yok. Onu çözemedim gitti bir.

Ankara gecelerini severim bir Ankara'lı olarak 😂 ama olmasa da olur.

Bilgisayara zararlı girdiği için format atma durumunda kaldım :(. Windows 10 için olan driveri bir türlü kuramadım. Zahmet olmazsa link alabilir miyim?
Buyurun hocam. Lenovo olduğuna bakmayın her ALC269 ses kartı ile çalışıyor. En son bunu bulabildim ben. 9075 ve üstü çalışmadı. :( Ayrıca bu sürücünün beraberinde Realtek Audio Control gelmiyor. Tüm ayarları Windows ses ayarları üzerinden yapmanız gerekiyor.

Anladım. Benim kullandığım Grundig sitesinden ve Realtek Audio Control var. Ancak nedense çalışmadı. Yarın tekrar deneyeceğim kurmayı. Şimdi size link bırakayım belki denersiniz.
Buyurun hocam. Lenovo olduğuna bakmayın her ALC269 ses kartı ile çalışıyor. En son bunu bulabildim ben. 9075 ve üstü çalışmadı. :( Ayrıca bu sürücünün beraberinde Realtek Audio Control gelmiyor. Tüm ayarları Windows ses ayarları üzerinden yapmanız gerekiyor.
http://download.grundig.com/Download.Drivers/QUANTA TWD/Audio.zip Virüs yok. 2 senedir kullanıyorum.

Hocam indirimden bende aldım bu kulaklığı ancak laptopta mikrofonu aktif edemedim. Tek jack girişi olduğu için kulaklığın mikrofonunu nasıl çalıştırabilirim?

@MakeAwisH Hocam o zaman sizin başka bir dönüştürücüye ihtiyacınız var.
Şöyle bir şey ile mikrofonu da aktif edebilirsiniz. Yeni cihazlarda mikrofon girişi yok sanırım ek bir tane.

@MakeAwisH Hocam o zaman sizin başka bir dönüştürücüye ihtiyacınız var.
Şöyle bir şey ile mikrofonu da aktif edebilirsiniz. Yeni cihazlarda mikrofon girişi yok sanırım ek bir tane.
Bu da var hocam.

@PossibleTurco hocam kulaklığın mikrofonu arızalandı çalışmıyor :( kutu içeriği vs her şeyi tam garanti fatura da tamam, GameGaraj iade veya değişim yapar mı nasıl bir yol izlemem lazım? Birdenbire bozuldu ya :( kulaklık sorunsuz sadece mikrofonda sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı