Yeni bir işletim sistemi yazmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alpay Güroğlu

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
YANKI Ge-Te şti.
İyi günler. Ben Alpay GÜROĞLU , ben yeni bir işletim sistemi yazmak istiyorum ama Assembly dilinde ve Dos halinde bir adet iso oluşturdum lakin sadece ekranda A-os test işletim sistemi yazmakta. Bunu daha geliştirmek için kodlar gerektiğini biliyorum ama neler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz ? Kodları veyahutta verirmisiniz ?
Şimdi den teşekkür ederim , saygılar...
İşletim sistemimin linki : http://mega.co.nz/#!NoJm1J5J!hfV8q5MjnCdvyaGOh8yixd9iW6890HhVun-DNlOceyQ :matrix:

Öncelikle başarılar dilerim, yardımcı olmak isterdim fakat pek bilgim yok bu konuda,

Bu arada; bulunan bir işletim sistemi üzerine mi kurdun, sıfırdan kendin mi yazdın ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırdan kendim yazdım kardeşim ama c# kullanarak yazmayı deneyeceğim.

Eyvallah ama cosmos diye bir program keşfettim. Daha doğrusu bir eklenti. VS2010'da çalışan bu normal konsol komutlarını, iso gibi kaydediyor. Yani kolay bir kullanım da onu yüklemesi zor. Bulamadım yahu.

Bitirdim arkadaşlar. Şuan da Live CD/DVD olarak yazabildim. İnşallah yakın zamanda da paylaşacağım.

Merhaba;
Sen işi ilerletmişin bende geçen senelerde merak salmıştım. Bir sayfa bulmuştum orda linux uzerinde değişiklikler yapıp kendi sisteminizi yapabiliyordunuz. Kısa bir araştırmada bulabilirsiniz. Sana da kolay gelsin kardeşim..

Merhaba;
Sen işi ilerletmişin bende geçen senelerde merak salmıştım. Bir sayfa bulmuştum orda linux uzerinde değişiklikler yapıp kendi sisteminizi yapabiliyordunuz. Kısa bir araştırmada bulabilirsiniz. Sana da kolay gelsin kardeşim..
Kardeşim dediğin siteyi kullanarak işletim sistemimi yaptım. Lakin usb belleğime kurduğumda maalesef bilgisayarımda bir kaç yazı çıkıyor ve donuyor. Klavyemin Caps Lock ve Scroll Lock ışıkları Yanıp Sönüyor. İşlemcim AMD Athlon (tm) X2 Dual Core Processor 6400 + 2.29 ghz acaba işlemcimden mi kaynaklanmakta ?

Merhaba;
Ne desem yalan olur dostum pek fazla bilgim yok usbye kurmamıştım ben, sadece yaptım. Yinede bios ayarlarına bi bak derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı