Yeni bir işletim sistemi yazmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim dediğin siteyi kullanarak işletim sistemimi yaptım. Lakin usb belleğime kurduğumda maalesef bilgisayarımda bir kaç yazı çıkıyor ve donuyor. Klavyemin Caps Lock ve Scroll Lock ışıkları Yanıp Sönüyor. İşlemcim AMD Athlon (tm) X2 Dual Core Processor 6400 + 2.29 ghz acaba işlemcimden mi kaynaklanmakta ?
Konu dahilinde pek bir bilgim olmasa da şunu dile getirebilirim. Amd işlemcili, ekran kartlı bilgisayarlarda bazen başka bir işletim sistemi kurarken Caps Lock tuşu yanıp sönebiliyor. Örneğin; kendi hp bilgisayarıma linux kurmaya çalıştığım zaman, Caps Lock tuşu yanıp sönmekte ve siyah ekran hatası alabilmekteyim. İmkanınız varsa farklı bir bilgisayarda deneyebilirsiniz. Kolay gelsin. Bu aşamaya geldiğiniz için de tebrik ediyorum ayrıca.

Konu dahilinde pek bir bilgim olmasa da şunu dile getirebilirim. Amd işlemcili, ekran kartlı bilgisayarlarda bazen başka bir işletim sistemi kurarken Caps Lock tuşu yanıp sönebiliyor. Örneğin; kendi hp bilgisayarıma linux kurmaya çalıştığım zaman, Caps Lock tuşu yanıp sönmekte ve siyah ekran hatası alabilmekteyim. İmkanınız varsa farklı bir bilgisayarda deneyebilirsiniz. Kolay gelsin. Bu aşamaya geldiğiniz için de tebrik ediyorum ayrıca.
Çok teşekkür ederim güzel kardeşim. Babamın laptopunda denedim ve çalıştı.Bilgisayarım 8 yıllık olduğundan parçalar eski bu yüzden çalışmıyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı