Yeni bir şeye başlamaya elim gitmiyor

Mert Kavak

Kilopat
Daha fazla  
Bilmiyorum bu konu altında açmak doğru mu ama dopamin seviyemi dengesizleştirdiğimden oluyor sanırım. O kadar bilgisayar aldım oyunlar satın aldım, souls like aşırı severim. Mesela Sekiro'yu ben bir gün oynayacağım diye kimseden izlemedim falan. Ama yok 10 saat oynadim saldım. Elden Ring aldım o da 30dk sürdü. Lies of P satın aldım çıksın bakacağım. Days Gone, Forza 5, RDR2, yok elim varmıyor. Hepsi de mukemmel oyun. Gidiyorum Valorant kasıyorum. 2 ayda plat 1'den yücelik çıktım. Başka şeylere elim gitmiyor, oynamaya yeltensem infilak ediyorum.

Yapmam gereken sorumluluklar varmış gibi hissediyorum ama Valorant oynarken olmuyor. Kitap okurdum hayvan gibi 6 sene öncesi. Tabii o zamanlar daha genç olduğumdan macera kitapları okurdum ama şu an hayatın gerçeklerinden ötürü bana katkısı olacak temel bilimler tarih vs okumaya çalısıyorum, çok sıkılıyorum. Şu an macera oku deseniz daha Max 4 5 sayfa okurum. Okumayı sevdigim türler bana lazım değil. Lazım olacak olanlarla ilgilenmek istiyorum. Ne önerirsiniz?

Bilmiyorum bu konu altında açmak doğru mu ama dopamin seviyemi dengesizleştirdiğimden oluyor sanırım. O kadar bilgisayar aldım oyunlar satın aldım, souls like aşırı severim. Mesela Sekiro'yu ben bir gün oynayacağım diye kimseden izlemedim falan. Ama yok 10 saat oynadim saldım. Elden Ring aldım o da 30dk sürdü. Lies of p satın aldım çıksın bakacağım. Days Gone, Forza 5, RDR2, yok elim varmıyor. Hepsi de mukemmel oyun. Gidiyorum Valorant kasıyorum. 2 ayda plat 1'den yücelik çıktım. Başka şeylere elim gitmiyor, oynamaya yeltensem infilak ediyorum.

Yapmam gereken sorumluluklar varmış gibi hissediyorum ama Valorant oynarken olmuyor. Kitap okurdum hayvan gibi 6 sene öncesi. Tabii o zamanlar daha genç olduğumdan macera kitapları okurdum ama şu an hayatın gerçeklerinden ötürü bana katkısı olacak temel bilimler tarih vs okumaya çalısıyorum, çok sıkılıyorum. Şu an macera oku deseniz daha Max 4 5 sayfa okurum. Okumayı sevdigim türler bana lazım değil. Lazım olacak olanlarla ilgilenmek istiyorum. Ne önerirsiniz?

Hocam her zaman profesyonellere danışmakta fayda var ama arkadaş tavsiyesi gibi bir yardımım olacaksa şunları belirtmek isterim. Büyük ihtimal diğer oyunlara çok süre gideceğini bilmenizden eliniz varmıyor ancak Valorant 1 el 2el gibi kısa sürelerle de oynanabileceğinden bilinçsel olarak sorumluluğunuza o kadar zarar vermeyeceğini düşündüğünüz için onu oynamak da sıkıntı çekmiyorsunuz ancak onu da 1-2 elde bırakamayıp saatlerce oynuyorsunuz. Belki de biraz düzenli bir hayata geçmeniz yardımcı olacaktır bence dış dünya ile iletişiminiz minimal seviyelere düşmüş olabilir. Yapmak istediğiniz belli başlı şeyleri sıraya koyun her yönle yeteri miktarda ilgilenebilin ve hiç yapamıyorsanız günde 30dk açık havada sakin yürüyüş yapın. Telefon ekran sürenizi azaltın. Bunları denemek faydalı gelebilir.

Geri
Yukarı