Yeni Bugatti Chiron, 2 Saniyede 100km/s Hıza Ulaşıyor!

Lüks araçlar arasında en fazla tercih edilen modeller arasında ilk sıralarda yer alan Bugatti’in 2016 model Chiron’uyla ilgili haberler geldi. Tasarım ve performans olarak görenleri kendisine ‘aşık’ eden Chiron, Bugatti’nin diğer modellerine göre ufak farklılıklar içeriyor.

Bugatti’nin son Veyron modeli geçtiğimiz Cenevre Otomobil Fuarı’ında basına gösterilmiş ve 2.3 milyon € karşılığında Ortadoğulu bir müşteri tarafından satın alınmıştı.

Yeni Bugatti Chiron, 1500 beygir gücünde olacak ve saatte463 kilometre hıza ulaşabilecek. Bu zamana kadarki en hızlı Bugatti modeli olacak olan Chiron, ayrıca100km/s hıza sadece 2 saniye içerisinde ulaşacak.

bugatti-chiron.jpg

Şirket, Veyron’un 10. yılını kutlayarak bununla ilgili özel bir video paylaştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak: Yeni Bugatti Chiron, 2 Saniyede 100km/s Hıza Ulaşıyor! -

@Silinen üye, evet, o hızları yapabilecek yollarımız var fakat 300- 460 Km hız yapılabilecek yolumuzun olduğunu pek sanmıyorum.
Maalesef benim de hız tutkunluğum var, vardı (Radara takılıp devlete bolca katkıda bulunmuşluğum var) ancak dediğim gibi, ülkemizde o tür yolların nadir ya da olmamasından dolayı o hevesimden soğudum.

Vakti zamanında 2000 model F. Focus almış son yapabilecek hızı test etmek için uzun yola, yol arayışına çıkmıştım. (Buna ecel arama da denebilir) Neyse ki aradığım o yolu (istediğim gibi bir yol olmamış olsa da) bulmuş ecelin geldiği moda girmiştim. Focus'un yapabileceği en yüksek hızı olan 220 Km'yi yapmıştım.:sinsi: Ama pişmanım, her ne kadar o hızı yaptığım yol boş olmuş olsa da yolun çok da düzgün olmamasından dolayı en ufak bir hatada şu anda aranızda olmayabilirdim.:(

@Firestorm.x92'un resimlerini paylaştığı arabaya sahip olmak herkesin hayalidir, ancak o tür arabalar Türkiye şartlarında ağır gelir be abi.:)

@Silinen üye, evet, o hızları yapabilecek yollarımız var fakat 300- 460 Km hız yapılabilecek yolumuzun olduğunu pek sanmıyorum.
Maalesef benim de hız tutkunluğum var, vardı (Radara takılıp devlete bolca katkıda bulunmuşluğum var) ancak dediğim gibi, ülkemizde o tür yolların nadir ya da olmamasından dolayı o hevesimden soğudum.

Vakti zamanında 2000 model F. Focus almış son yapabilecek hızı test etmek için uzun yola, yol arayışına çıkmıştım. (Buna ecel arama da denebilir) Neyse ki aradığım o yolu (istediğim gibi bir yol olmamış olsa da) bulmuş ecelin geldiği moda girmiştim. Focus'un yapabileceği en yüksek hızı olan 220 Km'yi yapmıştım.:sinsi: Ama pişmanım, her ne kadar o hızı yaptığım yol boş olmuş olsa da yolun çok da düzgün olmamasından dolayı en ufak bir hatada şu anda aranızda olmayabilirdim.:(

@Firestorm.x92'un resimlerini paylaştığı arabaya sahip olmak herkesin hayalidir, ancak o tür arabalar Türkiye şartlarında ağır gelir be abi.:)
Adana, Mersin, Osmaniye otobanlarına bakmış mıydın?

Maalesef, o bölgelere hiç geçemedim.
Olmazsa mevcut araba ile ile o bölgelere de bir tur atarız, tabi misafir ederseniz.:D Malum konaklama için tanış olması daha hoş oluyor.:)
Bizim tarla bahçe için kullandığımız Toyota pikap var 4x2 onunla 160 görmüştük düşün artık yolların düzlüğünü.

Sanırım burda @er36po geneli anlatarak bunun olanaksızlığını savunuyor. Düşünsenize Bursa'da oturuyorsunuz ve bu arabayı almışsınız. Sırf bir hızını deneyeyim , şunu bir sürüp geleyim diye Mersin'e gidip turlayıp geri mi geleceksiniz? :) (Tabi bu arabayı alan adam düz yolu olmayan yerde ne yapsın)

@er36po @Sasha UKR @Silinen üye Aksaray -> Konya yolunu da deneyebilirsiniz, yol hafif negatif eğimli, hızlandıktan sonra vites boşta epey gidiyor :LOL: Bizim yol şartlarında alınmaz bu arabalar, Türkiye' de en fazla Toyota GT86 gibi arabalar alınır, sürüş keyfi aranıyorsa. Onun dışında Ferrari, Maserati, Lamborghini gibi markalara ait arabaların motor ömürleri çok da uzun değil. Mesela Ferrari 458 lerin motorları maksimum 45 binlerde sizlere ömür :D Porsche, BMW, Mercedes gibi markalara yönelmek gerekiyor daha uzun motor ömrü için. Keyfin hasını da tek koltuklu, düşük profil, küçük otomobiller verir:
Lamborghini Egoista, Ariel Atom (favorim), KTM X-Bow, BAC Mono
gibi...

Son düzenleme:
Bizim tarla bahçe için kullandığımız Toyota pikap var 4x2 onunla 160 görmüştük düşün artık yolların düzlüğünü.
Biliyorsunuz, İstanbul, Ankara ve çevrelerindeki otobanlar da oldukça geniş ve düzgün, ancak genelde yoğun oluyırlar. Ben o yollarda 190 Km'ye kadar hız yaptığımı biliyorum. Yani demem o ki; Bugatti vb. hız testi yaptıkları yollar ne kadar da sessiz ve boş, ben bu ve benzeri yolları Türkiye'de göremedim, belkide vardır, bilemiyorum.

Son düzenleme:
Neyse ki biz bu tür arabaları alamıyoruz, maazallah kalpten giderdik.(Biliyorsunuz Türkiye'de 120 Km yukarısı hız yapılabilecek yollar çok nadir bulunur)
Bu tür arabalar özellikle hız için alınır, bunu alan adam o hızı yapabilecek yolu bulamayınca kalpten gitmez mi? :D
Bu tur araclar o degerleri zaten normal yollarda veremez. Her zaman guclu araclarin tadini cikarmak icin pistlerde kullanilmali. Dunyanin hicbir yerinde bu tur araclari tam randumanli kullanabileceginiz umumi yol yok zaten.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı