Yeni çevrede arkadaş nasıl edilinir?

Spocky17

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 20, üniversite 1. sınıfım ve hiçbir tanıdık ve akrabamın olmadığı, ailemim yaşadığı şehirden farklı bir şehirde, tek başıma evde yaşıyorum. 19 yıl boyunca hep aynı şehirde, ailemle yaşadım. genelde yalnız aktiviteler yapıp yalnız kalmayı seviyordum fakat arada çoğunluğu erkek ve 2-3 kız arkadaşlarımla dışarıda gezip vakit geçirdiğim zamanlar oluyordu tabii ki. (lise zamanları vb.) Üniversiteye gelince kendime bir grup erkek arkadaş (agalar dediğimiz) edindim fakat o arkadaşlarla ders vakitleri dışında çok nadiren buluşuyoruz kafalarımızın uymadığını düşündüğümden. vaktimin çoğu evde geçiyor ve ben sanırım artık ya tek başıma durmaktan sıkıldım ya da sürekli erkek ortamından sıkıldım. Ders programımız çok esnek olduğundan çok fazla boş vaktim var. pek sosyal birisi değilim, yeni birileriyle tanışmak istiyorum fakat herkes bana çok itici ve benim kafamda değilmiş gibi geliyor (özellike karşı cins), bu yüzden sosyalleşemiyorum ve psikolojimin her gün daha da kötüye gittiğini hissediyorum. Ortaokul ve lisede kafa dengi arkadaşlar bulabildiğimden daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada spora birkaç gün önce başladım yeni aktiviteler edinmeye çalışıyorum.

Kısacası sanırım sosyalleşme yetilerimi kaybettim ve yeni bir çevre (en azından 2-3 yeni arkadaş) istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 20, üniversite 1. sınıfım ve hiçbir tanıdık ve akrabamın olmadığı, ailemim yaşadığı şehirden farklı bir şehirde, tek başıma evde yaşıyorum. 19 yıl boyunca hep aynı şehirde, ailemle yaşadım. Genelde yalnız aktiviteler yapıp yalnız kalmayı seviyordum fakat arada çoğunluğu erkek ve 2-3 kız arkadaşlarımla dışarıda gezip vakit geçirdiğim zamanlar oluyordu tabii ki. (lise zamanları vb.) Üniversiteye gelince kendime bir grup erkek arkadaş ( dediğimiz) edindim fakat o arkadaşlarla ders vakitleri dışında çok nadiren buluşuyoruz kafalarımızın uymadığını düşündüğümden. Vaktimin çoğu evde geçiyor ve ben sanırım artık ya tek başıma durmaktan sıkıldım ya da sürekli erkek ortamından sıkıldım. Ders programımız çok esnek olduğundan çok fazla boş vaktim var. Pek sosyal birisi değilim, yeni birileriyle tanışmak istiyorum fakat herkes bana çok itici ve benim kafamda değilmiş gibi geliyor (özellike karşı cins), bu yüzden sosyalleşemiyorum ve psikolojimin her gün daha da kötüye gittiğini hissediyorum. Ortaokul ve lisede kafa dengi arkadaşlar bulabildiğimden daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada spora birkaç gün önce başladım yeni aktiviteler edinmeye çalışıyorum.

Kısacası sanırım sosyalleşme yetilerimi kaybettim ve yeni bir çevre (en azından 2-3 yeni arkadaş) istiyorum.

Git birisine adını sor aynı sınıfta okuyorsanız tanışmak istiyorum de terslemez büyük ihtimal tanış konuş. Ben üniversitenin ilk haftası herkesle tanışmıştım. Kimsede terslemedi birisi niye tanışmak istiyorsun dedi aynı sınıftayız dedim konuştuk işte normal iletişim kurduk. Zaten herkes senin gibi ortama bakıyor kafası uyuşabilecek varsa bakıyor iletişimini kuruyor herkes ile arkadaş olan aşırı sosyal olan insan o kadar yok aslında. Belirli bir grup kuruyorlar gene ama diğerleri ile iletişimi kesmiyorlar.

Mesela sen sınıfa girince kimseye selam vermiyorsan konuşmuyorsan senle konuşan olmaz tabi sen birilerine ilgi göster ilgi görürsün zaten. Arkadaş edinmek gerçekten zor değil bir kaç kez bu dediğimi yap tanışmak istediğini söyle insanlar ile tanış.

Yeni konular

Geri
Yukarı