Yeni çıkacak olan ASUS PG32UCDM monitörü alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an için çok itopik bir monitör. OLED'ler 2K ile hem görsel hem performansa hizmet edecek şekilde çıkış yaptı. 4K olması bir beklentiydi ama 240Hz olması biraz abartı olmuş.
%100 akıcılığı yakalamak için o çözünürlükte en az 200 FPS almanız gerekecek. Bu monitörün fiyatı en az 50K olur ülkemizde. Rtings incelemesi gelmeden alınmaz.

Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak olan monitör şu arkadaşlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4K, OLED panel, 240 Hertz, 0.03 ms GTG tepki süresi, 32 inç ve 10 bitlik bir monitör. Hem hikaye tabanlı hem de rekabetçi oyunlar oynuyorum. Sizce rekabetçi oyunlarda sıkıntı yaratır mı?
Ben bir ara sanki bu monitörü iptal ettiler diye bir yazıya denk gelmiştim, inşallah iptal filen edilmemiştir.

Şu an için çok itopik bir monitör. OLED'ler 2K ile hem görsel hem performansa hizmet edecek şekilde çıkış yaptı. 4K olması bir beklentiydi ama 240Hz olması biraz abartı olmuş.
%100 akıcılığı yakalamak için o çözünürlükte en az 200 FPS almanız gerekecek. Bu monitörün fiyatı en az 50K olur ülkemizde. Rtings incelemesi gelmeden alınmaz.
Zaman geçmiş üstünden ama ekran ayarını 144Hz'e çekip kullansak akıcılığı alamazmıyız 4090 ile?

Zaman geçmiş üstünden ama ekran ayarını 144Hz'e çekip kullansak akıcılığı alamaz mıyız 4090 ile?

Belli olmaz. Denenmemiş ürün hakkında böyle bir teknik soruya cevap vermek imkansız. Çünkü bildiğimiz monitörlerde tepe Hz'yi kullanmadığında alt Hz'lerde akıcılık kaybı ve görüntü bozulmaları yaşanıyor. Tepkime süresi de arttığı için overshoot + ghostinge kadar gidiyor mevzu. Bu anlattığım genel panel tipleri için düz bir genellemedir. Her monitörün ve panelin farklı performansları olur. O yüzden Rtings incelemeden alınmaz demiştim.

Belli olmaz. Denenmemiş ürün hakkında böyle bir teknik soruya cevap vermek imkansız. Çünkü bildiğimiz monitörlerde tepe Hz'yi kullanmadığında alt Hz'lerde akıcılık kaybı ve görüntü bozulmaları yaşanıyor. Tepkime süresi de arttığı için overshoot + ghostinge kadar gidiyor mevzu. Bu anlattığım genel panel tipleri için düz bir genellemedir. Her monitörün ve panelin farklı performansları olur. O yüzden Rtings incelemeden alınmaz demiştim.

Gerçi benim gözüm bunda :)

Gerçi benim gözüm bunda :)

Teknoloji ilerledikçe bunların da üstünde monitörler görmeye devam edeceğiz. Oled/240Hz monitörler çıktığında da çığır açmışlardı. Sonu yok ve gelmeyecek bu işlerin. Fakat Alienware candır. Alırsan bizimle de paylaşırsın duygularını. 🙂 👍

Teknoloji ilerledikçe bunların da üstünde monitörler görmeye devam edeceğiz. Oled/240Hz monitörler çıktığında da çığır açmışlardı. Sonu yok ve gelmeyecek bu işlerin. Fakat Alienware candır. Alırsan bizimle de paylaşırsın duygularını. 🙂 👍

Early january diyordu çıkış tarihi. Çıktığında 2K euro üstü olmazsa direk yapacağım siparişi. 🙂 👍

4070 Ti, 12700F sistem var şu an.

Hocam sizin sistemle bu monitörün uzaktan yakından ilişkisi yok bende 12900K RTX 3090 DDR5 Full ROG sistem var bile hakkını vermez yani elimde 4K 144Hz 1Ms monitör mevcut kaliteli oyunlarda DLSS açık olmasına rağmen 144 FPS almıyorum (Ultra'da) 4K çözünürlükte de orta grafiklerde oynanmaz yine de zevk meselesi)min 4080 13900k veya 14900KLI sistem hakkını verir tercihim kart olarak 4090 olurdu ve monitör rahatlıkla 100 bin TL+ olur ASUS bu şu an 4K 170Hz monitörü 80 bin TL OLED flan da değil yani.

Son düzenleme:
Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak olan monitör şu arkadaşlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4K, OLED panel, 240 Hertz, 0.03 ms GTG tepki süresi, 32 inç ve 10 bitlik bir monitör. Hem hikaye tabanlı hem de rekabetçi oyunlar oynuyorum. Sizce rekabetçi oyunlarda sıkıntı yaratır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı