Yeni çıkacak olan PS5 eski oyunları destekler mi?

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Ps'de oynamadığım ama oynamayı çok istediğim birçok oyun var. Uncharted, Last of Us, God of War gibi oyunlar. Konsolu sevmeme sebebim fare, klavye oyunculuğuna alıştığım içindi ama yeni öğrendim ki PS4'den itibaren fare, klavye desteği varmış. Sorum PS5 bu eski oyunları da destekler mi? PS5'in eli kulağındayken PS4 almayı mantıklı bulmuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4 klavye mouse desteği bir kaç oyunda var sadece (Fortnite, COD gibi) ve oynamak istediğinizi oyunlar bence kontrolcü ile çok daha zevkli.

PS5 geriye uyumluluğun olucağı söyleniyor özellikle söylentisi dolanan Şubat ayında olucak PlayStation etkinliğinde daha belli olur.

Destekler, PS2 mi PS3 mü ne 2018 e kadar destek almıştı.
Geriye uyumluluktan bahsediyor.

PS4 klavye mouse desteği bir kaç oyunda var sadece (Fortnite, COD gibi) ve oynamak istediğinizi oyunlar bence kontrolcü ile çok daha zevkli.

PS5 geriye uyumluluğun olucağı söyleniyor özellikle söylentisi dolanan Şubat ayında olucak PlayStation etkinliğinde daha belli olur.

Geriye uyumluluktan bahsediyor.
Uncharted, Last of Us gibi oyunlarda klavye fare desteği yok mu? Rekabetçi oyun oynama gibi bir niyetim yok PS'de. Elimdeki GTX 1060 yavaş yavaş güncelliğini yitiriyor. Yeni oyunlarda 60 FPS zor vermeye başlıyor yavaş yavaş. Klavye fare desteğini duyunca yeni ekran kartı alacağıma PS5 alsam daha mantıklı olur diye düşünmüştüm. Hem merak ettiğim PS özel eski oyunları oynarım hem de yeni çıkan oyunları da PS'den kafa rahat oynarım diye ama klavye fare desteği her oyunda yoksa benim için anlamı olmaz. 20 yıla yakındır klavye mausla oyun oynuyorum. Bu saatten sonra silahlı oyunları kontrolcüyle oynayamam.

Uncharted, The Last of Us gibi oyunlarda klavye fare desteği yok mu? Rekabetçi oyun oynama gibi bir niyetim yok Playstation'da. Elimdeki GTX 1060 yavaş yavaş güncelliğini yitiriyor. Yeni oyunlarda 60 FPS zor vermeye başlıyor yavaş yavaş. Klavye fare desteğini duyunca yeni ekran kartı alacağıma PS5 alsam daha mantıklı olur diye düşünmüştüm. Hem merak ettiğim PS özel eski oyunları oynarım hem de yeni çıkan oyunları da Playstation'dan kafa rahat oynarım diye ama klavye fare desteği her oyunda yoksa benim için anlamı olmaz. 20 yıla yakındır klavye fare oyun oynuyorum. Bu saatten sonra silahlı oyunları kontrolcüyle oynayamam.
Neredeyse hiçbir oyun klavye/fare desteklemiyor. Sadece adını bile duymadığınız birkaç oyun destekliyor. Konsolda neredeyse bütün oyunlarda nişan desteği mevcut. Çok sorun yaşamazsınız.

Teşekkürler. Belki rahat oynanır ama bilemiyorum ekran kartı almaktan feragat edip PS alacaktım ama maus desteği yoksa shooter oyunlarda zevk alamam gibime geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı