Yeni çıkan Türk oyunu Sabotaj'ı nasıl buldunuz?

Neden her Türk oyun yapımcısı, kendi fizik motorları bile yerli değilken (Unreal Engine diye bahsedilmiş) "%100 Yerli" diye bağırınıyor? Şimdi bu yalancılık değil mi?
Sadece oyun yapımcıları yapmıyor bunu. Casper da yerli marka, TOGG da yerli marka deniyor ama baktığın zaman bu markaların ürünleri %75 ithal oluyor.
%100 yerli olayı biraz duygu sömürüsü bence.

Zaten adam akıllı oyun yapan birisi %100 yerli diye bir ibare koymaz. 3-4 kişilik ekiple oyun çıkartan adamlar bile böyle bir şey yapmıyor.

Sadece oyun yapımcıları yapmıyor bunu. Casper da yerli marka, TOGG da yerli marka deniyor ama baktığın zaman bu markaların ürünleri %75 ithal oluyor.
%100 yerli olayı biraz duygu sömürüsü bence.

Zaten adam akıllı oyun yapan birisi %100 yerli diye bir ibare koymaz. 3-4 kişilik ekiple oyun çıkartan adamlar bile böyle bir şey yapmıyor.
Ne kadar yerli olursa olsun, Türkiye'de yazıldı diye bu kadar da kendilerini övmemeleri gerekiyor. Dediğiniz gibi %100 Yerli olayı birer duygu sömürüsü. Yerli olmasıyla değil, oyunun mekaniğinin ve keyif verebilmenin başarısı ile ön plana çıkması gerekiyor. Yoksa dış ülkelerden oyunculara ulaşamazsın.

Ne kadar yerli olursa olsun, Türkiye'de yazıldı diye bu kadar da kendilerini övmemeleri gerekiyor. Dediğiniz gibi %100 Yerli olayı birer duygu sömürüsü. Yerli olmasıyla değil, oyunun mekaniğinin ve keyif verebilmenin başarısı ile ön plana çıkması gerekiyor. Yoksa dış ülkelerden oyunculara ulaşamazsın.
Yaptıkları da adam akıllı bir şey olsa keşke.

Casper da yerli marka, TOGG da yerli marka deniyor ama baktığın zaman bu markaların ürünleri %75 ithal oluyor.
Hocam, Casper kısmında bir düzeltme yapmak istiyorum, %75 değil, %100 ithal ediliyor. Çünkü Casper, notebooklarını ithal ederken Quanta'dan ODM olarak ediniyor.

Anaaa. Excalibur'a ne kadar da benziyor öyle?! (Quanta NL9K)
unnamed.jpg

Bence sevsek ya da sevmesek te bu oyun Türk programcılar tarafından tecrübe olması. Bunlar arta arta kim bilir en kaliteli oyunu biz yaparız.

Bu videoyu izledim. Ben oyunu beğendim yeni bilgisayar alınca yüklerim. Ama oyunun pay to win olucağı kesin. O yüzden sıkılıp silerim herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
P2W değil oyun 😇

Yeni konular

Geri
Yukarı