Yeni Corolla Aşkı

nomanslife

Hectopat
Toyota Corolla'nın yeni modeli 13 şubat akşamı Facebook ve Youtube sayfalarındaki canlı yayınla tanıtılacakmış bakalım ne gibi yenilikler olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafları var da HB modeline aşık oldum hele o arka tamponun şişikliği beni benden aldı ya. Tasarımı çok güzel olmuş bence.
368977

Yeni Corolla'nın tasarımı oldukça güzel. Buraya gelen motorlarını beğenmedim 1.6 Atmosferik motor ve 1.8 Hibrit motorlar oldukça güçsüz. Hibrit motorun 180 beygir olan versiyonu var o da vergilerden dolayi buraya gelmeyecek herhalde. Toyota'nin hala Turbo motora geçmeyip bu kadar Atmosferik motorda ısrar etmesi Toyota'nın eski ihtişamlı marka imajını sekteye uğratıyor.

Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan modeli Corolla, 46 milyon satışa ulaşmış bir araba. Japonlar dayanıklı olduğu için özellikle Toyota bu konuda nam saldığı için yine iyi satacaktır.

Normal modellerinin en dolu paketi 160.000TL olması beni üzdü.
Ülkemizde güvenli arabaya binmekte zor.

Yeni Corolla'nın tasarımı oldukça güzel. Buraya gelen motorlarını beğenmedim 1.6 Atmosferik motor ve 1.8 Hibrit motorlar oldukça güçsüz. Hibrit motorun 180 beygir olan versiyonu var o da vergilerden dolayi buraya gelmeyecek herhalde. Toyota'nin hala Turbo motora geçmeyip bu kadar Atmosferik motorda ısrar etmesi Toyota'nın eski ihtişamlı marka imajını sekteye uğratıyor.

Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan modeli Corolla, 46 milyon satışa ulaşmış bir araba. Japonlar dayanıklı olduğu için özellikle Toyota bu konuda nam saldığı için yine iyi satacaktır.
Türkiye versiyonu yüksek galiba, o nedenle oturaklı bir tasarımı yok ancak eskiye göre kat kat iyi.

@Ifs6r Türkiye versiyonu yüksek derken Corolla iki motor seçeneği olacak burada biri 1.8 Hibrit 122 beygir 0-100 10.9 saniye, diğer 1.6 Atmosferik motor ise 132 beygir, 160 NM Tork 0-100 9.8 saniye. Bu Atmosferik performansi Hibrit motora göre daha iyi ama sonuç olarak atmosferik motor, bu motordan performans almak için yüksek devir çevirmek gerekiyor. Bu iki seçenekte performansli motorlar değil. Toyota'nin turbo motorlara dönmesi mutlaka gerekiyor. Diğer pazarlarda daha güçlü motorlar gidecek.

Arka tarafinda bağımsız süspansiyon olmasi da avantaj. Türkiye'de hiçbir sıfır araç fiyatını hak etmediği için bu Corolla'da fiyat olarak pahali özellikle Hibrit seçeneği.

Focusta arka bağımsız süspansiyondan vazgeçmiş giriş modellerinde uzun yillardir hep arka süspansiyon bağımsız olarak gelirdi Focus modelinde. Firmalar artık işin bokunu çıkardılar her arabada mutlaka bir eksik insani soğutan bir şey çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı