Yeni Dizüstü Bilgisayarda kasma sorunu

3mxrl

Centipat
Yeni aldığım bilgisayar ilginç bir şekilde kasıyor, LOL'de 60FPS, CS:GO'da en düşük grafikte 40-50FPS, PUBG Mobile'de ise düşük FPS alıyorum. Bazen anlamsızca Chrome gibi uygulamalarda da kasıyor. Bu çok can sıkıcı olmaya başladı, defalarca format attım durum hala aynı, hatta ve hatta belki ondandır deyip Windows 10 Pro'dan Windows 8'e geçtim. Windows 10 için çok şikayet vardı. Ama Windows 8 daha da berbat çıktı. Kuzenim de benden daha düşük bilgisayar var ve GTA V video kaydı anında 60FPS sorunsuz oynanıyor, onda da o sorun varmış ama 2-3 sene önce bir sanal platformdan arkadaş team Viewer'den laptopuna bağlanıp bir kaç uygulama kurmuş ve CMD ile bir şeyler yapmış ve bilgisayarı düzelmiş, ve yeni bir bilgisayar aldığında ise vatan da kurulum yapmışlar. Ama bana hiçbir türlü kurulum olmadı, yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özelliklerim aşağıdaki screenshotslarda:

Ekran Görüntüsü (2).pngEkran Görüntüsü (3).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kullandığınız işlemciyi halihazırda bende kullanıyorum. Bu işlemci oyun için tasarlanmış bir işlemci değil. Daha çok günlük işleirnizi, Office programlarını kullanmak için ideal. GPU'nuz konusunda bir bilgiye sahip değilim, sanırım o da yetersiz. Aklınızda bulunsun, sonunda U ibaresi olan Intel işlemcileri tercih etmeyin, performans olarak geride kalıyorlar.
2 ekran kartı vardır güçlü olan calismiyodur
Arkadaşın söylediği durumda mantıklı geliyor. İşlemci içindeki GPU'yu kullanıyor olabilirsiniz.
Kullandığınız işlemciyi halihazırda bende kullanıyorum. Bu işlemci oyun için tasarlanmış bir işlemci değil. Daha çok günlük işleirnizi, Office programlarını kullanmak için ideal. GPU'nuz konusunda bir bilgiye sahip değilim, sanırım o da yetersiz. Aklınızda bulunsun, sonunda U ibaresi olan Intel işlemcileri tercih etmeyin, performans olarak geride kalıyorlar.
Arkadaşın söylediği durumda mantıklı geliyor. İşlemci içindeki GPU'yu kullanıyor olabilirsiniz.

Çözüm
U işlemcilerde genel olarak ısındığında hızlarını düşürme gibi bir sıkıntı var ve bu özelliği maalesef kapatamıyorsunuz bende U serisi işlemci mağuruyum.

Ekran kartınız ve işlemciniz oyun için uygun olmadığı için öyle bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu arada Chrome'da kasmasının nedeni HDD 5400 RPM olduğu için yavaş kalıyor. SSD almanız lazım. Bence o bilgisayarı derhal elden çıkarıp o fiyata düzgün bir masaüstü toplayın. Sorunuz olursa burada cevaplarız.

İkiside sorunsuzca çalışıyor, teşekkür ederim cevabınız için :)

Sorun şu ki Office programlarını bile açarken aşırı yavaş açıyor bazen uygulamalar yanıt vermiyor, açsada donma yaşıyorum. Visual Studio ve Photoshop gibi uygulamalarda ise.. o donmadan bahsetmek istemiyorum bile, yarın servisi arayacağım mutlaka bir donanımsal bir sorun vardır yoksa en eski en kötü bir bilgisayar bile sorunsuz açar Chrome'yi.
U işlemcilerde genel olarak ısındığında hızlarını düşürme gibi bir sıkıntı var ve bu özelliği maalesef kapatamıyorsunuz bende U serisi işlemci mağuruyum.
Keşke az daha dikkat ederek alsaydım, teşekkürler güzel cevabın için. :)
Ekran kartınız ve işlemciniz oyun için uygun olmadığı için öyle bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu arada Chrome'da kasmasının nedeni HDD 5400 RPM olduğu için yavaş kalıyor. SSD almanız lazım. Bence o bilgisayarı derhal elden çıkarıp o fiyata düzgün bir masaüstü toplayın. Sorunuz olursa burada cevaplarız.
Teşekkürler cevabınız için, masaüstü fikri aklıma yattı aslında :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı