Yeni donanım değişikliği sonras sistem kendi kendine restart atıyor

DarkTheory

Kilopat
Daha fazla  
Bugün yeni anakart, işlemci ve RAM aldım. Fakat bilgisayarım hiç hata vermeden yeniden başlıyor. Sorunu nasıl öğrenebilirim ve düzeltebilirim? Windows 10 temiz kurulumu yaptım. Bir de ne zaman restart atacağı belli olmuyor. 1 saat sonra da attı 10 dakika sonra da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün yeni anakart, işlemci ve RAM aldım. Fakat bilgisayarım hiç hata vermeden yeniden başlıyor. Sorunu nasıl öğrenebilirim ve düzeltebilirim? Windows 10 temiz kurulumu yaptım. Bir de ne zaman restart atacağı belli olmuyor. 1 saat sonra da attı 10 dakika sonra da.

Parça uyumluluğu sıkıntısı olabilir mi?

Bütün sistemini yazar mısın?
i3 10100f işlemci
msi b460m a-pro anakart
corsair 8gb vengeance 2666 mhz ddr4 single ram 2 adet
psu corsair vs650w
DDU ile eski sistemden kalan yazılımları sildin mi?
Hocam ekran kartı değiştirmediğim için DDU kullanmadım.
Konuya bakarken tekrar restart attı süre tutuyordum 9 dakika açık kalmış pc.
Ayrıca sorun varsa diye anakartın üzerindeki reset switchi de çıkardım ama tekrar oldu biosuda defaulta almıştım ramlar 2133 te çalışıyordu.
Acaba Windows'u yüklerken sorun çıkmış olabilir mi?

Son düzenleme:
i3 10100F işlemci.
MSI B460M'A-PRO anakart.
Corsair 8 GB Vengeance 2666 MHz DDR4 Single RAM 2 adet.
PSU Corsair VS650W.

Hocam ekran kartı değiştirmediğim için DDU kullanmadım.
Konuya bakarken tekrar restart attı süre tutuyordum 9 dakika açık kalmış PC.
Ayrıca sorun varsa diye anakartın üzerindeki reset Switch'i de çıkardım ama tekrar oldu biosuda defaulta almıştım RAM'lar 2133'te çalışıyordu.
Acaba Windows'u yüklerken sorun çıkmış olabilir mi?

Windows orijinal ve cracksiz değil mi?(Lite sürüm) gibi bir yazılım mı yoksa?

Windows orijinal ve cracksiz değil mi?(Lite sürüm) gibi bir yazılım mı yoksa?
Yok hocam buradan indirdim 20H2 sürümü uefi ile yükledim. Key de Retail internetten satın almıştım.
USB' ye rufus ile çekerken sorun olmuş olabilir mi ? Acaba.
Aida64 ile stability test yaptım 10 dk boyunca sorun çıkmadı. Birde EZ Debug led üzerinde pcyi kendim yeniden başlatırken Dram daha sonra VGA yanıyor pc açıldıktan sonra yanmıyor. Acaba bir nedeni varmı?

Sorunun sebebini hala bulamadım ne yapabilirim öneriniz var mı ?

Son düzenleme:
Sorun Windows ile alakalı değil bence. RAM kaynaklı restart atıyor gibi geldi bana. Ama Corsair RAM en sorunsuzlardan.
Çevrenizden birinden RAM bulup takıp deneme şansın olsa sonuç ortaya çıkacak gibi duruyor.

Geri
Yukarı