Yeni Ekran kartı alacağım ancak Nvidia mı almalıyım yoksa Amd mi ?

Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar şuan elimde intel quad core q8400 2.66Ghz, 4GB ram bulunuyor. Ayrıca yazmadan geçmeyeyim 220w PSU kullanmaktayım, PSU'mu değiştiremeyeceğim ancak bu bilgisayara en az directx 11 olan bir kart takmak istiyorum.

Yeni Asus'un kartları çok daha kuvvetli PSU'larda kullanılabileceğini düşündüğüm için çıtamı düşürmüş bulunmaktayım. Nvidia GT430 veya Amd HD5570 düşünüyorum, eğer daha iyi kartları da kullanabilirsem bu psu ile lütfen yazarak yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamak için istiyorum 220w psu'nun sorun çıkartmayacağı en uç ekran kartını alabilirim, tabi 250 lira içerisinde ise.

Son düzenleyen: Moderatör:
7750 diyecektim ama o da PSU ile sorun çıkartır diye düşünüyorum. Belki HD 7730 olabilir.

Asıl soru şu, kasaya 220w güç kaynağı mı takılı yoksa 300w psu var ama 220w güç sağlayabiliyor. Bunu bilebilsek daha net önerilerde bulunabiliriz ama sonuç yine bakkal işi GT630'a çıkacak gibi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı