Yeni ekran kartı "kabloyu bağlayın" hatası

mehmetcelik2333

Centipat
Arkadaslar Vatan'dan RX 570 aldım Gigabyte bugün geldim 650 Watt güzelde bir PSU aldım Sharkoon'un 8 pin girişi de var. Ekran kartını bağladım HDMI bağlantıyla fakat görüntü gelmiyor. BIOS ekranı bile gelmiyor ekran kartını almadan önce ASUS'un sayfasından BIOS'u en güncel sürümede güncellemiştim ekran kartına güç geliyor, fanlarda dönüyor fakat görüntü yok. Acaba ekran kartım mı bozuk? Ne yapmam lazım? Yeni HDMI kablo alıp denedim bir şey değişmedi. Eski kartımı takıyorum çatır çatır görüntü geliyor. Bu arada kurulum yaparken DDU ile eski ekran kartımın sürücüsünü kaldırmıştım ona rağmen bu sıkıntı var yardımcı olur musunuz ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlıyorum. Sakin olun ve tüm portları deneyin lütfen tek tek. Bir de lütfen tam oturma sesini duyun.

Bir de şimdi hatırladım. Monitörünüzün kaynak kısmını da ona göre yeniden ayarlayın lütfen. En son DP'da veya HDMI'da kalmış olabilir.

Kasanın metal üst yada alt kısmı HDMI ucun bir yerlerine engel olup tam oturmasına engel olabiliyor. Siz hissiyatta tam oturdu diyor olabilirsiniz, takarken eğilip bakarak yapmanızı en azından bu detayı olabilecekler arasından çıkarmanızı tavsiye derim. HDMI ile ekran kartı arasında kasanın metal bir bölümü olmasın.
Kasanın metal üst yada alt kısmı HDMI ucun bir yerlerine engel olup tam oturmasına engel olabiliyor. Siz hissiyatta tam oturdu diyor olabilirsiniz, takarken eğilip bakarak yapmanızı en azından bu detayı olabilecekler arasından çıkarmanızı tavsiye derim. HDMI ile ekran kartı arasında kasanın metal bir bölümü olmasın.
İşlemci güç pinlerini tam takılı mı kontrol edin diyeceğim ama birçok detayı, eski kartınızın çalışıyor olması sebebi ile söylemek çok mantıklı olmuyor.

Anlıyorum. Sakin olun ve tüm portları deneyin lütfen tek tek. Bir de lütfen tam oturma sesini duyun.

Bir de şimdi hatırladım. Monitörünüzün kaynak kısmını da ona göre yeniden ayarlayın lütfen. En son DP'da veya HDMI'da kalmış olabilir.

Kardesim çok teşekkür ederim kart bozuk sanıyordum aklıma en son gelecek şeyden oluyormuş. Monitör otomatik takınca algılar diye düşünüyordum hiç aklıma bile gelmemişti. Ayarlardan HDMI bağlantıyı seçtim, görüntü geldi.

Kardesim çok teşekkür ederim kart bozuk sanıyordum aklıma en son gelecek şeyden oluyormuş. Monitör otomatik takınca algılar diye düşünüyordum hiç aklıma bile gelmemişti. Ayarlardan HDMI bağlantıyı seçtim, görüntü geldi.
Bu akşamın en güzel haberi! Çok sevindim. Rica ederim değmez. Hayırlı olsun. 😁

@Zgrrs de bir teşekkürü hakediyor kesinlikle. 😉

Yok canım benim de aklıma gelmedi böylesi bir detay, yani çok saçma sapan sorunlar gördük çözümler bulduk, giriş portunu monitörden seçmeyi de yaptık illa ki ama bu başlıkta aklımın ucundan bile geçmedi. Hayırlısı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı