Yeni ekran kartında çözünürlük problemi

Krofity

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Eski ekran kartım GTX 960'ı sattıktan sonra Sapphire RX 5500 XT 4 GB ekran kartı aldım.
Yeni kartı takmadan önce NVIDIA sürücülerini denetim masasından sildim. Yeni kartı takınca AMD sürücüsünü indirdim. O gün problem olmadan geçirdim. Bilgisayarı açıp kapatınca çözünürlük maksimum 1366x768 civarındaydı.

Bu sefer DDU ile tüm driverları sildim. Tekrar AMD sürücüsünü indirdim. Problem çözüldü sandım ama tekrar aç kapa yapınca aynı problem ortaya çıktı.
Tekrar sürücü kurulumu yapacakken bir şey fark ettim. Güvenli modda normal çözünürlüğümü alabiliyordum. Neyse en sonunda format attım. Temiz bir kurulum yaptım sorun çözüldü.

Aradan 2 gün geçti. Bugün bilgisayarı açınca tekrar çözünürlük yoktu. Acaba DisplayPort ile mi alakalı diye düşündüm HDMI kablosunu taktım problem çözüldü. İşin garibi DisplayPort'u takınca da sorun ortadan kalktı.
Sizce ekran kartında problem olabilir mi? Vatan Bilgisayar'dan aldım. Şimdi geri vermeye kalksam 20 iş günü bakacaklar da bakacaklar. Ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar.

Eski ekran kartım GTX 960'ı sattıktan sonra Sapphire RX 5500 XT 4 GB ekran kartı aldım.
Yeni kartı takmadan önce NVIDIA sürücülerini denetim masasından sildim. Yeni kartı takınca AMD sürücüsünü indirdim. O gün problem olmadan geçirdim. Bilgisayarı açıp kapatınca çözünürlük maksimum 1366x768 civarındaydı.

Bu sefer DDU ile tüm driverları sildim. Tekrar AMD sürücüsünü indirdim. Problem çözüldü sandım ama tekrar aç kapa yapınca aynı problem ortaya çıktı.
Tekrar sürücü kurulumu yapacakken bir şey fark ettim. Güvenli modda normal çözünürlüğümü alabiliyordum. Neyse en sonunda format attım. Temiz bir kurulum yaptım sorun çözüldü.

Aradan 2 gün geçti. Bugün bilgisayarı açınca tekrar çözünürlük yoktu. Acaba DisplayPort ile mi alakalı diye düşündüm HDMI kablosunu taktım problem çözüldü. İşin garibi DisplayPort'u takınca da sorun ortadan kalktı.
Sizce ekran kartında problem olabilir mi? Vatan Bilgisayar'dan aldım. Şimdi geri vermeye kalksam 20 iş günü bakacaklar da bakacaklar. Ne yapmalıyım?

Bu nasıl bir sorun ya, vallahi kafam allak bulak oldu.

Aynı sorunu bende RX580 ile yaşadım. HDMI ile 1080p 24 inc ekrana takınca çözünürlük bozulduğu için görüntü alamıyordum.
Hemen HDMI'ı söküp 4K 130 ekran TV'ye takınca görüntü sorunsuz geliyordu. Ben de çözümü DVI kullanarak çözdüm. HDMI'dan küçük ekrana çözünürlük alamıyorum. Galiba AMD'de genel bir problem var bu konuda...

Bu nasıl bir sorun ya, vallahi kafam allak bulak oldu.

Sorma ya :D Kısaca özetlemek gerekirse bilgisayarı açıp kapatınca çözünürlük bozuluyor ve maximum almam gereken çözünürlüğü göstermiyor. HDMI takınca düzeldi. Bakalım HDMI ile 1-2 gün içinde yapacak mı bir şeyler.

Aynı sorunu bende RX580 ile yaşadım HDMI ile
1080p 24 inc ekrana takınca çözünürlük bozulduğu için görüntü alamıyordum
Hemen HDMI'ı söküp 4K 130 ekran TV'ye takınca görüntü sorunsuz geliyordu bende çözümü DVI kullanarak çözdüm HDMI'dan küçük ekrana çözünürlük alamıyorum. Galiba AMD de genel bir problem var bu konuda...

Bendeki ekran da 32 inc 2K. Ben de acaba AMD ile alakalı mı diye korkuyorum. Desteklemiyordur falan gibi. Bakalım ne olacak. Belki DisplayPort kablom kötüdür. Şimdilik HDMI ile devam ediyorum ne yapacak merak ediyorum.

Geri
Yukarı