Yeni Ekran Kartları Beklenmeli mi?

Aranizda bu işlerden anlayanlar çok 1080 yeterli bi ekran karti mi eğlencesine twitch tv ye girerim belki diyorum ara sira yeterlli bi ekran karti olur mu
1080 gayet yeterli bir kart seni uzun seneler götürür ve istediğniz herşeyide açar ama tabiki yeni kartlar daha güçlü olacak.

1080 alırsan pişman olmazsın ama yeni seri seni üzer. Yeniliklerle geliyor çünkü. Technopat'ta (Normal site) sızdırılan detayları görebilirsin. Sızdırılan demek de zor çünkü Nvidia ters köşe yapmayı çok seviyor.

1170ti ın performansı 1080ti performansına neredeyse eşit olacakmış. Internette okumuştum. 1080 degilde biraz daha bütçe zorlayarak 1080ti alırsanız pişman olmazsınız. Ama ben çıkana kadar paramı biriktirir 1180ti alırım derseniz o başka.

Peki 600 w güç kaynağı yüksek güçteki ekran kartlari icin yeterli olacak mi ?
Seriler ilerledikçe firmalar (firmalar dediğime bakma AMD güç konusunda çok iddiasız) teknolojilerini geliştiriyor. Bellek, GPU gücünün yanında önemli bir şey ise TDP değeri. Yıl geçtikçe yeni teknolojilerle daha az güç ile daha çok performans alabiliyoruz. Uzun yazdığımın farkındayım ama muhtemelen yetecektir. Şu anki ekran kartlarını göze alırsak 600-650-700W ideal.

Seriler ilerledikçe firmalar (firmalar dediğime bakma AMD güç konusunda çok iddiasız) teknolojilerini geliştiriyor. Bellek, GPU gücünün yanında önemli bir şey ise TDP değeri. Yıl geçtikçe yeni teknolojilerle daha az güç ile daha çok performans alabiliyoruz. Uzun yazdığımın farkındayım ama muhtemelen yetecektir. Şu anki ekran kartlarını göze alırsak 600-650-700W ideal.
@Erencan PPC Siz ne dersiniz beklemeli miyim yeni ekran kartlarını temmuzda tanıtıldıktan kaç ay sonra Türkiye satışları başlar var mı bir tahminin bir önceki ekran kartlarından yola çıkarak ??

@Erencan PPC Siz ne dersiniz beklemeli miyim yeni ekran kartlarını temmuzda tanıtıldıktan kaç ay sonra Türkiye satışları başlar var mı bir tahminin bir önceki ekran kartlarından yola çıkarak ??
Kesinlikle bekleyin. Doların bu ani artışı normale dönecektir. Seçimden sonra düşmesini öngörüyorum.

Bekle, şu anda bir kitle var bu absürt artışı hiçbir şey bilmeden seçim öncesi diye bahane eden. Dolarda fazla bir düşüş olmaz (olur ancak eskisi gibi doları düz hesap 3-4 ile değil de 4.5 ile çarparız) ama kartlar piyasaya tam anlamıyla ısındığında alınabilir. Hele bi FE modeli çıksın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı